Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu jaworskiego w wieku 42 i 31 oraz 35-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego podejrzanych o kradzież.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 23 września 2022 roku na terenie jednej z jeleniogórskich firm. Mężczyźni ukradli lawetę, na której znajdowała się koparka. Wartość skradzionego mienia właściciel oszacował na 108 tysięcy złotych. Zatrzymani w celu uniemożliwienia identyfikacji busa, którym podjechali na teren firmy okleili go czarną folią strech, która uniemożliwiła otwieranie drzwi. W związku z tym, mężczyzna, który podpinał lawetę do pojazdu zmuszony był wyjść i wejść przez okno.

Pokrzywdzony o zdarzeniu powiadomił policję. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie na podstawie analizy nagrań z kamer oraz zebranych informacji zatrzymali mężczyzn podejrzewanych o ten czyn na terenie innego powiatu i odzyskali skradzione mienie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 42-letni mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące, 31-latek trafił również do Aresztu Śledczego, gdyż miał do odbycia karę pozbawienia wolności w wymiarze 7 miesięcy za inne czyny, a 35-latek został objęty dozorem policyjnym.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.