Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat, którzy podejrzani są o kradzież rozbójniczą. Jak ustalili funkcjonariusze, do tego zdarzenia doszło 21 grudnia 2020 roku w jednym z kowarskich dyskontów spożywczych. Mężczyźni ukradli wódkę, piwo oraz sok. Wartość skradzionego mienia oszacowano na 120 zł. Kiedy pracownik ochrony zorientował się, że doszło do kradzieży i próbował im towar odebrać, doszło do szarpaniny, w wyniku której jeden z nich uderzył pokrzywdzonego butelką w głowę, po czym obaj uciekli.

Na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu jeleniogórskiego podejrzewanych o popełnienie tego przestępstwa.

 

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Teraz za kradzież rozbójniczą grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 23 grudnia 2020 roku, mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Obydwaj zostali objęci dozorem policyjnym i mają zakaz zbliżania się na odległość mniejszą niż 50 metrów do pokrzywdzonego. Ponadto 30-latek dobrowolnie poddał się karze w ramach, której ma do odbycia 1 rok i 3 miesiące bezwzględnego pozbawienia wolność.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.