Początek nowego roku szkolnego to dobry moment, aby ocenić działania wdrażane przez szefa resortu nauki i edukacji Przemysława Czarnka. Polacy, podzieleni na dwie grupy, wyrazili swoje zdanie w tym temacie. Wynik jest zaskakujący.

Kim jest Przemysław Czarnek?

Minister edukacji i nauki jest doktorem habilitowanym nauk prawnych. W poprzednich latach sprawował funkcję wojewody lubelskiego. Od 2019 r. jest posłem z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Obecne stanowisko w resorcie objął po rekonstrukcji rządu, niespełna rok temu. W społeczeństwie znany jest również ze swoich konserwatywnych poglądów. Publicznie porównywał inicjatywy osób ze środowiska LGBT do „promocji zboczeń, dewiacji i wynaturzeń”. Ocenił również, że rolą kobiet jest  rodzenie dzieci, czym wzburzył szeroką dyskusję.

Ocenili pracę ministra

Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna, na zlecenie Wirtualnej Polski, zapytał Polaków o zdanie na temat dotychczasowej działalności ministra Czarnka. Szef MEiN może nie być z tych wyników zadowolony, ponieważ ponad połowa badanych skłania się ku negatywnej jego ocenie. 39 proc. ankietowanych wybrało odpowiedź „zdecydowanie negatywnie”, a 13 proc. „raczej negatywnie”. Jedynie 6 proc. respondentów zaznaczyło, że „zdecydowanie pozytywnie” postrzega działania ministra. 10 proc. badanych wybrało odpowiedź „raczej pozytywnie”, a 32 proc. pytanych nie miało swojego zdania na ten temat. 

Zapytali również rodziców

O ile pierwszy z sondaży dotyczył ogółu społeczeństwa, w drugiej części badania to samo pytanie Ariadna zadała rodzicom dzieci w wieku szkolnym. Wyniki również w tym wypadku nie napawają optymizmem, choć w tej grupie badanych ocena ministra była nieco lepsza. 34 proc. osób zaopiniowało pracę Przemysława Czarnka „zdecydowanie negatywnie”. Kolejnych 13 proc. respondentów wybrało odpowiedź „raczej negatywnie”. 7 proc., czyli o jeden punkt procentowy więcej ankietowanych wskazało odpowiedź „zdecydowanie pozytywnie”. 16 proc. oceniło działania szefa resortu, jako „raczej pozytywne”. 30 proc. rodziców nie wskazało jednoznacznej odpowiedzi.

News4Media, fot.: gov.pl

4 komentarze

  1. „Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna, na zlecenie Wirtualnej Polski” i już nie ma co dalej czytać. Antypolska kampania sowieckiej popeliny trwa.

  2. PO jak podwyżki. Odpowiedź

    PO-PSL-SLD-KGB-TVN=Amber Gold i jakaś tam Wirtualna Polska i jakaś tam hałabaja 2050 to wszystko jedno i to samo, literki tylko powstawiali inne– to tak dla niepoznaki i zmylenia przeciwnika , a tak NAPRAWDĘ to wszystko ANTY POLSKA klika sitw, klik, Mafii złodziejskich nastawionych tylko i wyłącznie na okradanie POLSKI I POLSKIEJ RODZINY. Taka Prawda i nie kłamcie i nie manipulujcie bo MY się dawno na was poznaliśmy. Te wasze śmiszne KOCOBOŁY to możecie opowiadać dzieciom. Albo tym waszym zindoktrynowanym przez ZAKŁAMANĄ I ANTY POLSKĄ Telewizje TVN. Śmiech na sali z tych waszych sensacji. Taka prawda.

    • Synuś, pamiętaj, że jak będziesz do kogoś mówił, to zasłaniaj usta, a najlepiej odwróć się, bo masz tak nasrane we łbie, że z ryja wali ci obornikiem…

  3. Wynik faktycznie jest zaskakujący – działania religijnego fanatyka, obnoszącego się ze swoją nietolerancją, ignorancją i partyjniactwem, zmieniającego szkołę w partyjno-religijne pralnie mózgów i dobijającego poziom polskiego nauczania, nie wiedzieć czemu podoba się jednej trzeciej ankietowanych. Ciekawe, czy im się będzie podobało, kiedy dziecko poszuka pracy w markecie, bo nigdzie indziej nie będzie się nadawać po takiej „edukacji”.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.