30 listopada br. Gmina Miejska Lubań i spółka IZIM podpisały umowę na gruntowną modernizację hali sportowej oraz sąsiadującej z nią krytej pływalni „Laguna” przy ul. Różanej. Całość prac ma zostać zakończona we wrześniu 2023 r., a wartość całego zamówienia wyniesie prawie 20 mln PLN. Realizacja inwestycji odbywa się w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

W wyniku zawartego kontraktu IZIM, będący wyspecjalizowaną spółką należącą do funduszu BaltCap Infrastructure Fund, przeprowadzi gruntowną modernizację energetyczną i funkcjonalną obejmującą m.in. ocieplenie pływalni i hali sportowej, wymianę okien oraz poszycia dachów w obu budynkach. Dodatkowo, na hali sportowej zostanie wymieniona nawierzchnia oraz zamontowana nowoczesna ścianka wspinaczkowa. Basen zaś zyska komplet nowych instalacji grzewczych i wentylacyjnych, jak również nowy system uzdatniania wody. W efekcie oba obiekty nie tylko zostaną gruntownie odnowione, ale także w znacznym stopniu zmniejszą zużycie energii cieplnej i elektrycznej, a także emisję dwutlenku węgla do atmosfery. W ramach zamówienia IZIM będzie odpowiadać za cały projekt, finansowanie, a także techniczne utrzymanie obiektu, obejmujące w szczególności zarządzanie gospodarką energetyczną. Umowa została podpisana na dziesięć lat.

Gruntowna modernizacja hali sportowej i pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubaniu to istotna inwestycja, która docelowo zdecydowanie poprawi ofertę rekreacyjno-sportową miasta Lubań. Cieszę się, że możemy już przystąpić do jej realizacji, tak aby za niecałe dwa lata móc korzystać z nowoczesnej i przyjaznej środowisku infrastruktury. W tej sytuacji korzystne dla miasta jest również zastosowanie formuły partnerstwa publiczno-prywatnego, dzięki której całe przedsięwzięcie będzie nie tylko szybko zrealizowane, ale także efektywne kosztowo – skomentował Arkadiusz Słowiński, burmistrz Lubania.

Współpraca z miastem Lubań to kolejny projekt PPP realizowany przez spółkę IZIM i fundusz BaltCap na terenie Polski, lecz pierwszy dotyczący stricte infrastruktury sportowej. Nasz zespół posiada odpowiednie doświadczenie i kompetencje, by sprostać postawionym wymaganiom. Dodatkowo, przy realizacji tej inwestycji, nieocenione będą nasze ugruntowane, wieloletnie relacje z wiodącymi dostawcami, co pozwoli zagwarantować najwyższą jakość i efektywność stosowanych rozwiązań technicznych. Jestem więc przekonany, że już za niecałe dwa lata mieszkańcy Lubania będą mogli cieszyć się i ponownie korzystać z pływalni oraz hali sportowej spełniających najwyższe i najnowsze standardy – powiedział Maciej Kopański, członek zarządu IZIM i dyrektor inwestycyjny Baltcap Infrastructure Fund.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.