Konsekwencje nowej taryfy opłat za prąd wiązałoby się z ogromnymi podwyżkami dla mieszkańców Jeleniej Góry. Przypomnijmy – wczoraj prezydent Jeleniej Góry ujawnił, że w wyniku przetargu na dostawę prądu dla miasta, przyszła oferta o 750 procent wyższa w stosunku do cen z jakich obecnie korzystamy. Oznacza to ogromne podwyżki dla mieszkańców.

Prezes Wodnika Katarzyna Wierska-Kuberka na dzisiejszej (4 października) konferencji prasowej przeanalizowała skutki tej nieracjonalnej podwyżki cen energii.

Dla Wodnika oznacza to wzrost rachunków za energię z 1 800 000 w skali roku do 13 milionów 400 tysięcy złotych. Jest to wzrost o 11 milionów 600 tysięcy złotych. Gdyby rząd dotrzymał słowa i wprowadził tak zwane gwarantowane ceny za Mwh dla samorządów, to wówczas Wodnik musiałby się zmierzyć z 250-procentową podwyżką kosztów.

W ciągu dwóch najbliższych tygodni spółka złoży wniosek do Wód Polskich o podniesienie opłat. Będzie to około 5 złotych za metr sześcienny. W tej chwili odbiorcy płacą 15.78 ZŁ, czyli oznaczałoby to wzrost rachunków za wodę i ścieki o jedną trzecią. Jeżeli Wody Polskie nie zaakceptują nowych taryf, to istnieje groźba nawet likwidacji spółki. Problem w tym, że takie sygnały nadchodzą ze strony Wód Polskich.

Prezes Wodnika zapowiada ograniczenie wszystkich inwestycji i szukanie oszczędności. Przy tak skokowym i niczym nieuzasadnionym wzrostem cen energii elektrycznej, te kroki są niewystarczające.

5 komentarzy

  1. PO = donoszenie i zdrada narodowa. Odpowiedź

    Bardziej drapieżnej i anty ludzkiej , anty społecznej organizacji to dawno nie widziałem. Niekompetentni KOLESIE królika obsiedli stanowiska i myślą tylko o jednym——JAK NAM WYDRAPAĆ NAWET OSTATNIE PIENIĄDZE. Przedsiębiorcą każą płacić 8 zloty dziennie ——— DZIENNIE— za sam abonament. Skandal nad skandale złodziejstwo w czystej formie i pokazanie stosunku władz miasta do przedsiębiorców których to te drapieżne i pazerne niedouczone i leniwe Nikodemy Dyzmy traktują jak DOJNĄ KROWĘ. Ale czas wasz się kończy w tych wyborach wywalamy was wszystkich na mordę na pysk. Odkręcajcie tabliczki wy Niedouczone
    anty społeczne lenie. Dość Dość . Wszystkie łajzy poszły WONT. Do roboty.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.