Jeleniogórscy policjanci i ich niemieccy koledzy zatrzymali mieszkańców powiatu karkonoskiego, podejrzanych o przestępstwo paserstwa. W należącym do nich warsztacie oraz garażu policjanci zabezpieczyli części samochodowe pochodzące z kradzieży różnych pojazdów na terenie Polski.

– Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wraz z policjantami niemieckiej grupy Nysa zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 64, 31 oraz 29-lat mieszkańców powiatu karkonoskiego podejrzanych o przestępstwo paserstwa – relacjonuje Beata Sosulska-Baran z jeleniogórskiej policji. – Funkcjonariusze w ramach prowadzonych działań w warsztacie należącym do 64 i 29-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego ujawnili i zabezpieczyli części i elementy karoserii pochodzące od samochodów różnych marek, skradzionych na terenie Polski. Zabezpieczono między innymi części do samochodu marki Mercedes, VW oraz Audi. Wartość zabezpieczonego mienia wynosi około 2.373.231 złotych. W wyniku dalszych czynności i przeszukania garażu należącego do 31-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego ujawniono części samochodowe oraz elementy karoserii pochodzące z pojazdów marki Ford i Audi, które skradzione były na terenie województwa dolnośląskiego. Wartość zabezpieczonego mienia w tym przypadku to około 260 tysięcy złotych.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakaz opuszczania kraju.

Fot. KMP Jelenia Góra

2 komentarze

  1. chętnie poznam metodę wg której dokonano wyceny tego wszystkiego z dokładnością co do złotówki

    • Proste, każde ujawnione w dziupli, kradzione auto miało swoją wartość. Dodano to do siebie i uzyskano taki wynik. Matematyka na poziomie podstawowym

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.