W sobotę w Dobkowie, 15 października, odbędą się kolejne warsztaty z cyklu „Nauka dla Ciebie w domu” – jednego z elementów wspólnej inicjatywy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

W Sudeckiej Zagrodzie Edukacyjnej przez jeden dzień odbywać się będą bezpłatne warsztaty z towarzyszenia dzieciom w tzw. wyzwaniach poznawczych (czyli w trakcie eksperymentalnego poznawania świata przez dziecko), w których udział weźmie w sumie 20 rodzin. Po zakończeniu zajęć każda rodzina otrzyma zestaw do wspólnego eksperymentowania w domu.

W trakcie warsztatów rodzice i opiekunowie pod okiem edukatorów z Centrum Nauki Kopernik będą pogłębiać swoją wiedzę na temat mądrego towarzyszenia dzieciom podczas eksperymentowania. Poznają też pozytywne strony nauki poprzez zabawę oraz dowiedzą się, jak rozbudzić ciekawość w swoich dzieciach. Dorośli, wspólnie z prowadzącymi, przyjrzą się doświadczeniom naukowym… z perspektywy dziecka, co pozwoli im lepiej zrozumieć wyzwania, przed jakimi staje dorastające dziecko. Nie zabraknie także ćwiczeń z budowania poczucia własnej wartości u dziecka w wyważony sposób.

Zestaw „Nauka dla Ciebie w domu” do rodzinnego eksperymentowania zawiera nie tylko propozycje samodzielnych eksperymentów, ale również niezbędne do ich wykonania materiały oraz wskazówki pedagogiczne ułatwiające rodzicom właściwe, pełne zrozumienia towarzyszenie dzieciom podczas ich prób odkrywania świata.

Sudecka Zagroda Edukacyjna w Dobkowie jest jedną z dziesięciu placówek w Polsce, w których w tym roku odbywają się warsztaty „Nauka dla Ciebie w domu”. Zajęcia z edukatorami z Centrum Nauki Kopernik zostaną zorganizowane również dla mieszkańców Stargardu i Przedborza jeszcze w październiku.

Zdjęcia: Agata Steifer, Centrum Nauki Kopernik

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.