Jura to ekstraklasa wśród ekspresów. Dopracowane w każdym calu, doskonale prezentujące się urządzenia dla wymagających, będą najlepszym wyborem do domu czy biura. Taki ekspres to spora inwestycja, dlatego dobrze uważnie przeanalizować dostępne modele, by wydać taki, który najlepiej spełni nasze potrzeby. Czas przyjrzeć się najciekawszym rozwiązaniom oferowanym przez markę Jura!

Ekspres ciśnieniowy Jura – dlaczego warto?

Ekspresy Jura odznaczają się dbałością o każdy szczegół. Nic więc dziwnego, że za dopracowaną konstrukcję i zapierający dech w piersiach design trzeba odpowiednio zapłacić.

Dlaczego warto postawić na rozwiązania tej marki? Sam atrakcyjny wygląd urządzeń to za mało, jednak to aspekt, którego nie można pomijać. Sprzęty tego producenta świetnie komponują się z wystrojem nowoczesnej kuchni, a przy tym – nie przytłaczają otoczenia swoją bryłą. Proste linie obudowy, oszczędność w doborze kolorów i umiejętne ich łączenie przekładają się na minimalistyczny design, który docenią koneserzy pięknych przedmiotów.

W parze z aspektami wizualnymi idzie prosta, intuicyjna obsługa sprzętu. Producent postanowił maksymalnie ułatwić przygotowanie ulubionej kawy – za pomocą jednego naciśnięcia przycisku. To wyraz dbałości o najwyższej klasy doświadczenie użytkownika.

Doskonałej jakości komponenty użyte w ekspresach marki Jura gwarantują, że każdy etap przygotowania aromatycznego napoju będzie przebiegał z zachowaniem najwyższych standardów. Przekłada się to na doznania smakowe, jakich nie można uzyskać, korzystając z urządzeń konkurencji.

Ekspresy Jura – jak wybrać?

Jak czytać specyfikację techniczną sprzętów, by wybrać najlepszy model? Oprócz założonego wcześniej budżetu, warto zwrócić uwagę na:

 • moc;
 • ciśnienie;
 • wielkość pojemnika na wodę;
 • z jakiej kawy możemy przygotować napój;
 • głośność pracy;
 • wymiary;
 • system spieniania mleka;
 • jakie kawy można przygotować automatycznie;
 • wygodę sterowania;

To tylko niektóre z elementów wymagających dokładnej analizy przed zakupem nowego ekspresu. Pozwoli to porównać dwa lub więcej modeli, które wpadły nam w oko, by móc zdecydować się na najlepszy z nich.

Najlepsze ekspresy Jura – polecane modele

W przypadku sprzętów tego producenta, dobrze mieć ściśle określony budżet. Cena najtańszych modeli to 3000 – 4000 zł. Droższe mogą kosztować nawet o 10 000 zł więcej! Oto polecane modele dla wymagających!

 • JURA E4 Piano White – jeden z tańszych modeli tego producenta, który zachwyca designem! Aromatyczną kawę przygotujemy, wybierając jeden z trzech poziomów jej intensywności. Możemy wybierać spośród automatycznie przygotowywanych napojów taki, jak: doppio, espresso, kawa, ristretto. Miłośnicy czarnej kawy będą więc zachwyceni! Warto zwrócić uwagę na opracowaną przez markę Jura technologię Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej, która pozwala zaparzyć np. espresso przetłaczając gorącą wodę przez zmieloną w następujących po sobie cyklach. Wszystko po to, by skrócić czas zaparzania kawy i uwolnić drzemiące w niej aromaty.
 • JURA GIGA 10 Diamond Black – jeśli nie chcemy iść na żadne kompromisy, będzie to strzał w dziesiątkę! Ekspres kosztuje ponad 15 000 zł, może jednak zaoferować naprawdę dużo. Warto zacząć od uważnego przejrzenia listy dostępnych kaw – jest imponująca: americano, caffe au lait, caffe crema, caffe latte, caffe lungo, cappuccino, espresso, espresso macchiato, espressso lungo, flat white, kawa z mlekiem, latte macchiato, long caffee, macchiato, ristretto. Wygląda na to, że praktycznie każdy miłośnik będzie mógł przygotować swój ulubiony napój! Nie można pomijać też amatorów kawy na zimno – dzięki temu ekspresowi przygotujemy orzeźwiające cold brew. Kawosze szukający zaś dodatkowego zastrzyku energii chętnie skorzystają z funkcji Extra Shot. Ekspresem można łatwo sterować za pomocą aplikacji mobilnej.
 • JURA E8 Moonlight Silver – to sprzęt, który cenowo mieści się pomiędzy dwiema propozycjami omówionymi wyżej. Przygotujemy z nim takie napoje, jak: caffe au lait, caffe lungo, cappuccino, doppio, espresso, espresso macchiato, flat white, latte macchiato, macchiato, ristretto. Niezależnie od tego, czy preferujemy kawę mleczną, czy czarną – wybór jest duży! Omówiony wcześniej Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej to ukłon w stronę miłośników espresso – dzięki tej technologii jest ono naprawdę perfekcyjne. Kolorowy wyświetlacz korzysta z algorytmów sztucznej inteligencji i pozwala dostosować wyświetlane opcje do tych, które wybieramy najczęściej, ucząc się naszych upodobań.

Sprawdź ekspresy ciśnieniowe Jura w MediaMarkt.pl!

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.