Jeżeli ktoś nie ma pomysłu, jak spędzić ostatni wakacyjny weekend, możliwości ma bardzo dużo. Wielka impreza zaczęła się w Zgorzelcu i Goerlitz już w piatek i potrwa do niedziele. Szczegółowy program zamieściliśmy TUTAJ.

Wielbicieli muzyki klasycznej bez wątpienia zainteresuje Festiwal Silesia Sonans, z którego programem można się zapoznać TUTAJ.

Zupełnie inna muzyka, w innej scenerii czyli  Izerbejdżan Punk Eko Fest.

Mnóstwo jeleniogórzan zdecyduje się zapewne wziąć udział w 22. Paradzie Rowerów. Pogoda dopisuje, wiec warto wybrać się na rowerowy spacer. Wszystko o imprezie przeczytacie TUTAJ

Meta parady zakończy się na Wystawie Produktów Regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką” (28 sierpnia na parkingu przy Galerii Sudeckiej). Będzie tu prezentacja i sprzedaż rzemiosła transgranicznego regionu i rękodzieła (np. produkty szklarskie, biżuteryjne, odzieżowe, dziewiarskie, kosmetyki naturalne, ceramika, tekstylia, wyroby z drewna i inne wyroby rękodzielnicze, regionalne produkty spożywcze – sery, wędliny, przetwory, nalewki, zioła, miody). Dzięki prezentacjom odwiedzający zapoznają się z tradycyjnymi rzemiosłami pogranicza, które dziś już przestały istnieć albo które istnieją w bardzo ograniczonym stopniu i niełatwo je zobaczyć. Zaplanowano więc pokazy tradycyjnego rzemiosła, warsztaty rękodzielnicze, animacje dla dzieci, występy regionalnych zespołów muzycznych z Polski i z Czech, amatorskie pokazy artystyczne (taneczne, wokalne i inne…) Podczas 20. Wystawy, dla wystawców, którzy się zgłoszą, zostanie przeprowadzony konkurs na „Karkonoski Produkt Spożywczy” i „Najciekawszy Produkt Regionalny”. Ich zwieńczeniem jest przyznanie statuetek „Jelonka Karkonoskiego”.

Warto też dodać, że w kilku gminach odbywają się tradycyjne dożynki. M.in. w Mysłakowicach.

Atrakcje czekają też na miłośników sportów motorowych.

Po kilku tygodniach przerwy do walki powracają zawodnicy MSP Rally Trophy, Rajdowego Pucharu Sudetów. Czwartą odsłoną tego turnieju będzie zupełna nowość – 1. KME Rajd Karkonosze. Wierni sympatycy miejscowych tras docenią fakt, iż tegoroczną trasę rajdu wytyczono po oesach kultowego Rajdu Karkonoskiego.

1 KME Rajd Karkonosze pod patronatem Starosty Karkonoskiego Krzysztofa Wiśniewskiego to pierwszy od ponad 6 lat Rajd w Karkonoszach, w którym mogą się sprawdzić amatorzy sportów motorowych. Jest to wydarzenie o charakterze ogólnopolskim, które skierowane jest do szerokiego grona naszej społeczności, a mianowicie do zwolenników sportów motorowych. Organizacja tego rodzaju rajdów samochodowych, umożliwia biorącym w nich udział kierowcom sprawdzenie i pokazanie publiczności swoich umiejętności. Dzięki swojej widowiskowości oraz dużej ilości odbiorców impreza znacząco wpływa na szeroko pojmowaną promocję powiatu karkonoskiego na terenie którego odbywają się zawody.

27 i 28.08.2022r. na terenie powiatu karkonoskiego przygotowane zostały dwa oesy będące fragmentami dawnego Rajdu Karkonoskiego:

Os KARPNIKI o długości 8,6 km

Os CZERNICA o długości 8,3 km

Łączna długość OS podczas zmagań to: 50,4 km

Start rajdu w formie uroczystej czyli startu honorowego, Plac Ratuszowy, sobota 27.08.2022r , prezentacja załóg.

Trasa przejazdu przebiega przez teren Jeleniej Góry i powiatu karkonoskiego przez gminy Mysłakowice, Janowice Wielkie i Jeżów Sudecki.

W niedzielę 28.08.2022 r. zawodnicy pokonają 50.4 km odcinków specjalnych, aby w okolicach godziny 18 osiągnąć metę rajdu w centrum Jeleniej Góry gdzie odbędzie się uroczyste uhonorowanie zwycięstw.

W zawodach udział weźmie około 70 załóg.

Wygrywają pierwsze trzy załogi ( I, II, III miejsce) w zależności od klasy. Zwycięzcy dwóch z dziewięciu klas otrzymają Puchary Starosty Powiatu Karkonoskiego. Informacja o utrudnieniach w ruchu na terenie powiatu na stronie organizatora.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.