13 ton odpadów odzieży używanej, które próbowano wwieźć z Niemiec do Polski, przejęli funkcjonariusze Dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Transport został zatrzymany w Jędrzychowicach.

– KAS wykryła, podczas rutynowej kontroli na autostradzie A4 w Jędrzychowicach, nielegalny przywóz odpadów odzieży używanej z Niemiec do Polski. W prawie 13-tonowym ładunku przywożonym dla polskiej firmy znajdowało się zniszczone obuwie, zużyta bielizna i odzież. Odbiorca nie posiadał zezwolenia na przetwarzanie i nie był w stanie dokonać odzysku lub unieszkodliwienia odzieży w sposób zgodny z przepisami. Jak ustalili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu firma zajmuje się handlem odzieżą używaną, a towar, który miała odebrać był niesortowany i nie nadawał się do sprzedaży. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska uznał przewóz za nielegalny – informuje Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek rzecznik prasowy DKAS.

Przewoźnikowi grozi kara 13 tys. zł, a odbiorcy towaru do 500 tys. zł. Naczepę wraz z towarem zajęto do postępowania karnego.

Fot. KAS

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.