W Michałowicach w pobliżu lasu ratownicy GOPR znaleźli pocisk artyleryjski z okresu II wojny światowej. Miejsce do czasu przyjazdu patrolu minerskiego z Jednostki Wojskowej w Bolesławcu zabezpieczają jeleniogórscy policjanci. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę w przypadku ujawnienia tego rodzaju znalezisk.

30 października 2022 roku, około godziny 13.30 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji Jeleniej Górze został powiadomiony o znalezieniu pocisku artyleryjskiego z okresu II wojny światowej. Pocisk został znaleziony w pobliżu lasu w Michałowicach.

Miejsce do czasu przyjazdu saperów z jednostki Wojskowej w Bolesławcu zabezpieczają jeleniogórscy policjanci, w tym zespół rozpoznania minersko –saperskiego z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.. Pocisk ma być zabrany i zabezpieczony przez saperów 31 października br.

Przypominamy!

Tego rodzaju znaleziska pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne. Nie wolno ich odkopywać, przenosić czy rozbrajać. Takie nieodpowiedzialne zachowanie może grozić śmiercią lub poważnym uszkodzeniem ciała. W przypadku odnalezienia niewybuchu należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji. Apelujemy o ostrożność i rozwagę.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.