Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego ogłosił konkurs na dyrektora Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Kandydat musi spełnić tylko cztery warunki.

Sporo czasu trwało zanim urząd marszałkowski zdecydował się ogłosić konkurs na dyrektora WCSKJ. Od rezygnacji poprzedniego szefa placówki, Nikolaja Lambrinowa minęły już ponad 3 miesiące, a szpitalem kierowali już dwaj dyrektorzy pełniący obowiązki – do 11 października te funkcje pełnił Tadeusz Szczerbaty (wcześniej zastępca dyrektora szpitala ds. eksploatacyjno- technicznych), a od dziesięciu dniu placówka kieruje Zbigniew Markiewicz (do tego czasu zastępca dyrektora ds. lecznictwa).

UMWD zapowiadał ogłoszenie konkursu na koniec sierpnia, udało się ostatecznie półtora miesiąca później. 18 października konkurs został ogłoszony.

Wymagania stawiane kandydatom na dyrektora nie są zbyt rygorystyczne. Osoba zgłaszająca się na to stanowisko musi posiadać wykształcenie wyższe, legitymować się wiedzą i doświadczeniem dającym rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora, posiadać co najmniej pięcioletni stażu pracy na stanowisku kierowniczym albo ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie i co najmniej trzyletni staż pracy, nie może być prawomocnie skazana za przestępstwo popełnione umyślnie.

Liberalne warunki stawiane kandydatom zrodziły komentarze, że warunki konkursu są „pod kandydata”. To nieuprawnione opinie. Opisane w warunkach konkursu oczekiwania wynikają z ogólnych norm prawnych, a dolnośląski urząd marszałkowski identycznie formułował warunki konkursu dla szpital im. Gromkowskiego, czy szpitala w Wałbrzychu. Inna sprawa, że wielu konkursach przeprowadzanych w innych regionach kandydatom stawiane są warunki dodatkowe.

2 komentarze

  1. Ja bym może i został dyrektorkiem tej umieralni, ale jakoś nie chce mi się pchać w to bagno.

  2. Trzeba wyrównać rachunki z poprzednią dyrekcją ,za błędy kadrowo i finansowe, za dręczenie personelu, za usatwione konkursy , podważenie zaufania pacjentów do lekarzy. Co robia Bułgar i Pizzamen?

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.