– Epidemia, konieczność pozostania w domu i izolacji nie może być przeszkodą dla Świętego Mikołaja. Wprawdzie trzeba założyć maseczkę i wyjść przed budynek, ale Mikołaj i tak niezawodnie przybędzie z Wielką Paką (wielką dosłownie) – zapowiadała przed 6 grudnia Dorota Mazur – pomysłodawca i koordynator akcji.
W tym roku przedsięwzięcie miało nieco inny charakter. Zbierano tylko nowe zabawki, kosmetyki, przybory szkolne i słodycze, wszystko oryginalnie zapakowane. Skala akcji też była trochę mniejsza.
A jednak wszystko się udało.
– Odzew darczyńców przerósł nasze oczekiwania i to mimo trudności w postaci nauki zdalnej i braku młodzieży, która dostarcza najwięcej prezentów. Jeleniogórskie szkoły i przedszkola oraz anonimowi darczyńcy dostarczyli tyle „radosnych” prezentów, że mikołajowe paczki znowu były wielkie i przyniosły wiele radości. Tradycyjnie najbardziej potrzebujących odwiedzin Mikołaja wskazał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze. Mikołaj odwiedził ich w towarzystwie Śnieżynek (uczennice Norwida i Ekonoma: Wiktoria, Natalka i Gosia). Szczęścia, radości, zdziwienia było chyba więcej niż w latach ubiegłych. Najpierw dzwonki mikołajowe, później Mikołaj, Śnieżynki i wiele, wiele prezentów. Każda paczka była indywidualnie przygotowywana dla każdego dziecka w zależności od wieku i płci – opowiada pani Dorota i w imieniu organizatorów tą droga składa podziękowania wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji i wsparli ją, mimo iż w dobie pandemii, nie zawsze było to proste.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.