Dla dobrego zdjęcia szczytu, przełęczy czy wspinaczy potrafią spędzić noc w górach. Znają szlaki, warunki panujące na nich o każdej porze dnia oraz w każdej porze roku. Swoje fotografie nadsyłają na jeleniogórskie Biennale Fotografii Górskiej, najstarszy konkurs fotograficzny poświęcony tematyce górskiej. Właśnie poznaliśmy laureatów kolejnego konkursu.

Jury w składzie: Marek Liksztet, Sławoj Dubiel, Ctibor Košťál, Rafał Swosiński i Tomasz Mielech obejrzało 441 prac 62 autorów – do wystawy zakwalifikowano 168 prac 59 autorów.

Nagrodę główną, czyli Grand Prix (6 000 zł) otrzymał Marcin Bawiec,

I nagrodę (2 500 zł) przyznano Michałowi Woźniakowskiemu,

II nagrodę (1 500 zł) Grzegorzowi Matorynowi.

Wyróżnienia trafiły do: Adama Bencala, Barbary Krupy-Kapuśniak, Miroslavy Scharnerovej oraz Piotra Ligiera.

Biennale Fotografii Górskiej to najstarszy w Polsce konkurs fotograficzny poświęcony tematyce górskiej, o zasięgu ponad lokalnym. Biennale międzynarodowym integrującym środowisko fotograficzne w Polsce jak i za granicą. Organizatorem Biennale jest Jeleniogórskie Centrum Kultury. Rangę wydarzenia stanowi fakt, iż jest ono prezentowane w salach Muzeum Karkonoskiego, i innych galeriach w Jeleniej Górze oraz od wielu lat także poza granicami Polski. W ramach tegorocznego Biennale zaprezentowanych jest sześć wystaw. Będą czynne przez miesiąc. Pokonkursową wystawę i nagrodzone prace można obejrzeć w Muzeum Karkonoskim.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.