Wczoraj (8.09) w regionie jeleniogórskim doszło do dwóch poważanych wypadków drogowych. Do pierwszego z nich doszło około godziny 15.30 na ul. Dzierżonia w Jeleniej Górze.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca pojazdem VW jadąc w kierunku Wojanowa wykonując manewr skrętu w lewo, najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa pojazdowi marki hyundai, w wyniku czego doszło do zderzenia. Pojazd Hyundai wypadł z drogi, a VW następnie uderzył w pojazd marki Renault. Do szpitala trafiło 6 osób. Obecnie policja wyjaśnia szczegółowo przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Do drugiego wypadku doszło około 17.30 w Jakuszycach. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 27-letni kierujący motocyklem na łuku drogi stracił nad nim panowanie, uderzył w barierkę energochłonną, w wyniku czego motocykl przewrócił się na środku pasa ruchu, którym poruszała się 22-letnia kierująca motocyklem. Kobieta nie zdążyła ominąć wywróconego pojazdu w wyniku czego sama się wywróciła doznając poważnych obrażeń (czas powrotu do zdrowia określa się jako: powyżej dni 7). Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.