W miniony weekend jeleniogórscy policjanci zatrzymali 6 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, w tym 1 dodatkowo naruszył sądowy zakaz, a drugi był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w ich organizmach wykazało od 0,7 do 2 promili. Ponadto policjanci zatrzymali 3 kierowców podejrzewanych o kierowanie pod wpływem narkotyków, z których każdy dodatkowo posiadał środki odurzające. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

3 września br. jeleniogórscy policjanci zatrzymali czterech kierujących w stanie nietrzeźwości oraz trzech podejrzewanych o kierowanie pojazdami pod wpływem narkotyków i podejrzanych o ich posiadanie.

Około godziny 3.00 policjanci z Komisariatu II Policji w Jeleniej Górze na ul. Marcinkowskiego zatrzymali 28-letniego kierującego pojazdem marki Peugeot, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało 0,6 promila w jego organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku.

Kilka minut później około godziny 3.05 policjanci na ul. Jeleniogórskiej w Szklarskiej Porębie zatrzymali 35-letniego kierującego pojazdem marki Daewoo, który podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, co potwierdziło badanie testerem. Dodatkowo mężczyzna posiadał metamfetaminę.

Około godziny 8.15 policjanci Wydziału Prewencji na ul. Kazimierskiego w Jeleniej Górze zatrzymali 28-letniego kierującego pojazdem marki VW, który podejrzewany jest o kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających, naruszenie zakazu sądowego oraz posiadanie narkotyków.

Kolejnego mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków policjanci zatrzymali na Osiedlu Robotniczym w Jeleniej Górze. 39-latek dodatkowo odpowie za posiadanie środków odurzających.

Ponadto policjanci w Karpaczu i w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 65 lat, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Obydwaj mieli po 2 promile alkoholu w organizmie.

Tego dnia funkcjonariusze zatrzymali jeszcze nietrzeźwego rowerzystę, kierującego z zakazem oraz kierującego wbrew decyzji o cofnięciu mu uprawnień.

4 września br. policjanci w regionie zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących i 1 kierującego, który naruszył sądowy zakaz kierowania.

Następnego dnia, w niedzielę funkcjonariusze zatrzymali i wyeliminowali z ruchu nietrzeźwego, 27-letniego kierującego pojazdem marki Nissan. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1,7 promila.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Za naruszenie zakazu kierowania pojazdami kierującym grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

Fot.: Pixabay

2 komentarze

  1. wychodzi na to, że za jazdę z zakazem kara jest zdecydowanie za niska.
    jakby dowalić cebulakom z 50000 to nikt by się do auta nie pchał

    to samo z pijanymi. 50000 i sie skończy kozaczenie.

    • Wtedy Cebulakom już by była „rybka”, bo ściągalności żadnej, komornik „niech se bierze”,
      Problemem jest mentalność i brak wychowania.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.