Skatepark przy ulicy Wojska Polskiego oddano do użytku w ostatni wtorek (29.09). Jest to pierwsza tego typu inwestycja w gminie Mysłakowice. W uroczystości otwarcia uczestniczył między innymi senator Krzysztof Mróz.

„W ostatnim czasie powstało wiele placów zabaw i siłowni zewnętrznych, a brakowało takiego miejsca dla młodzieży. Patrząc na tłumy jakie przebywają tu w godzinach popołudniowych w tygodniu oraz w weekendy od rana to jest to na pewno trafiona inwestycja.” – powiedział podczas oficjalnego otwarcia wójt Gminy Mysłakowice Michał Orman.

Koszt budowy nowego skateparku wyniósł 560 tys. Inwestycja, która powstała w ciągu 3 miesięcy, została dofinansowana kwotą 300 tys. zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. „Gmina Mysłakowice jest bardzo aktywna w zabieganiu o środki zewnętrzne. Ideą RFIL-u było dofinansowanie podobnych inwestycji jak ta, inwestycji bliskich mieszkańcom. Bardzo się cieszę, że takie miejsce powstało, bo daje szanse na bezpieczną realizację sportowej pasji dla najmłodszych mieszkańców gminy,” – powiedział senator Krzysztof Mróz.

W projektowaniu dostępnego już od kilku tygodni obiektu udział brała, w ramach konsultacji, korzystająca z niego młodzież oraz osoby uprawiające sporty deskorolkowe.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.