23 września br. około godziny 11.40 w Karpaczu na ul. Konstytucji 3 Maja doszło do wypadku z udziałem pieszej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 63-letni kierujący pojazdem marki BMW nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa 48-letniej pieszej przechodzącej przez przejście, którą potrącił. Poszkodowana trafiła do szpitala. Jej rekonwalescencja potrwa dłużej niż siedem dni.

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście.

Pieszy już znajdujący się na przejściu ma pierwszeństwo przed każdym pojazdem, a z kolei pieszy dopiero na nie wchodzący ma pierwszeństwo przed każdym pojazdem za wyjątkiem tramwaju.

Podczas wchodzenia czy przechodzenia przez jezdnię lub torowisko, w tym również na pasach, pieszy nie może korzystać z telefonu lub innego urządzenia elektronicznego „w sposób, który prowadzi do ograniczenia możliwości obserwacji sytuacji na jezdni, torowisku lub przejściu dla pieszych”.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

podinsp. Edyta Bagrowska

Fot.: News4Media

5 komentarzy

  1. Nigdzie nie odpisywać. Oni (wyższe komentarze) nie pomogą, to są hieny, tylko patrzą by okraść drugiego człowieka z ostatnich pieniędzy.

  2. Dla h… 5 lat więzienia i 100 tys.odszkodowania,dzieczyna została przejechana we własne urodziny.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.