Zbliża się coroczna aukcja koni arabskich Pride of Poland. To oznacza, że niewielki Janów Podlaski stanie się miejscem, na które będą skierowane wszystkie spojrzenia. Jakie konie zostaną wystawione na sprzedaż w tym roku?

Rok temu udało się sprzedać 14 koni za około 1,6 mln euro. Najdroższy okazał się ogier Equator i klacz Emandorissa. Kupcy dali za nie po 450 tys. euro. To wynik niezły w porównaniu z poprzednimi latami, kiedy ranga aukcji Pride of Poland mocno spadła. Nadal jednak jest ona jedną z najsłynniejszych takich imprez na świecie. Co roku w połowie sierpnia na sprzedaż wystawiane są najlepsze konie arabskie z polskich hodowli.

Pride of Poland 2022 odbędzie się 14 sierpnia w stadninie w Janowie Podlaskim. Będzie częścią kilkudniowej imprezy, ale to aukcja przykuwa największą uwagę. Tego właśnie dnia do niewielkiej wsi na obrzeżach województwa lubelskiego zjeżdżają bogacze z całego świata lub ich reprezentanci, żeby kupować najlepsze konie.

W tym roku na sprzedaż jest 21 koni. Janowska stadnina liczy, że kupcy wydadzą dużo na klacz Euzonę lub Atakamę. Ta pierwsza ma na koncie np. tytuł Top 5 na Czempionacie Świata.

Jeżeli ktoś chce się wybrać na aukcję, to bilet wstępu kosztuje 50 zł. Na czempionaty koni można się dostać za darmo, ale przez internet trzeba postarać się o wejściówkę.

News4Media / fot. Pride of Poland

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.