Policjanci jeleniogórskiej drogówki zatrzymali 64-letniego kierowcę, który w Kaczorowie w terenie zabudowanym jechał z prędkością 135 km na godzinę. Mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Dodatkowo został ukarany mandatem w wysokości 3,5 tysiąca złotych i otrzymał 30 punktów karnych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w ramach grupy Speed zatrzymali 64-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego, który stracił prawo jazdy na trzy miesiące za jazdę z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, a tym samym stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym.

25 listopada 2023 roku, około godziny 16.30 policjanci w Kaczorowie zauważyli pojazd marki Audi poruszający się z dużą prędkością. W związku z niskimi temperaturami w regionie, jezdnia była śliska. Miernik wskazał, że kierowca w terenie zabudowanym na ograniczeniu prędkości do 50 km na godzinę miał na liczniku 135, czyli przekroczył dozwoloną prędkość o 85 km na godzinę. Ponadto mężczyzna wyprzedzał na zakazie oraz na podwójnej ciągłej. Policjanci zatrzymali kierowcę do kontroli drogowej. Okazał się nim 64-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego.

W związku z obowiązującymi przepisami funkcjonariusze zatrzymali kierowcy prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali go mandatem w wysokości 3500 złotych i naliczyli mu 30 punktów karnych.

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek. Prędkość jest główną przyczyną wypadków. Kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. Pamiętaj, że nadmierna prędkość może skrócić Twój czas reakcji w przypadku nagłego zdarzenia, co zwiększa ryzyko wypadku. Przypominamy, że bezpieczna prędkość to prędkość dostosowana do panujących warunków, takich jak natężenie ruchu, stan nawierzchni, własne umiejętności oraz obowiązujące limity prędkości.

Fot. i info. KMP Jelenia Góra (Edyta Bagrowska)

1 Komentarz

  1. Po przekroczeniu limitu 24 punktów karnych kierowca traci uprawnienia i dostaje wezwanie na egzamin kontrolny. Nie musi od nowa przechodzić kursu, ale nie odzyska prawa jazdy dopóki nie zaliczy egzaminów państwowych (teorii i jazdy)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.