Policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież rozbójniczą, kradzież i zniszczenie mienia. Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany dopuścił się tych przestępstw w ciągu jednej nocy na terenie gminy Stara Kamienica. Było to z 28 na 29 grudnia ubiegłego roku. 28-latek został przyłapany przez pokrzywdzonych na kradzieży mienia z ich komórek. Jego łupem padła piła elektryczna, taczka, a także kable elektryczne i pompa do wody. Mężczyzna w celu utrzymania skradzionych rzeczy poszarpał się z pokrzywdzonymi, a następnie udało mu się uciec. Kilka godzin później wrócił i zniszczył samochód jednego z mężczyzn, którzy wcześniej próbowali go zatrzymać. Na miejscu zgubił jednak dokumenty. Był to dowód osobisty, paszport i karty płatnicze. Okazuje się, że tej samej nocy ranił on w rękę mężczyznę dostarczającego towar do sklepu. Powodem ataku na niego było to, że pokrzywdzony zauważył, jak 28-latek próbuje okraść jego samochód.

 

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili, że mężczyzna ten ma na koncie najprawdopodobniej jeszcze inne przestępstwa. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

 

Mężczyzna został zatrzymany 16 stycznia 2021 roku i trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności.
Teraz za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.
 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.