Jeleniogórscy policjanci jako pierwsi odnaleźli turystę, który spadł kilkanaście metrów w dół z punktu widokowego w Szklarskiej Porębie. Okazało się, że mężczyzna miał złamaną nogę. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej i zaopiekowali się nim do czasu przybycia ratowników GOPR, a następnie wspólnie przetransportowali go na szczyt punktu. Mężczyzna został przewieziony przez zespół pogotowia do szpitala celem dalszej diagnostyki.

8 lipca 2021 roku, około godziny 20.10 policjanci z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie zostali powiadomieni, że w okolicach punktu widokowego Złoty Widok w Szklarskiej Porębie słychać wołanie o pomoc. Policjanci ruszyli w kierunku punktu widokowego, do którego dojście było bardzo utrudnione, strome, grząskie. Na miejscu zauważyli mężczyznę, który leżał pomiędzy drzewami i wołał o pomoc. Jak poinformował ich poszkodowany do wypadku doszło, gdyż pośliznął się na punkcie i spadł kilkanaście metrów w dół.

Mężczyzna był sam, przyjechał pochodzić po górach. Turystą okazał się, 21–letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. Okazało się, że w wyniku upadku złamał nogę. Funkcjonariusze udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zaopiekowali się nim do czasu przybycia na miejsce ratowników GOPR, z którymi wspólnie przetransportowali mężczyznę na szczyt punktu.

Mężczyzna następnie został przewieziony przez zespół pogotowania do szpitala celem dalszej diagnostyki. W trakcie akcji ratowniczej panowały trudne warunki atmosferyczne, szalała burza, padał silny deszcz, a z wniesień lały się strumienie wody. Na szczęcie udało się mężczyźnie udzielić pomocy.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.