Funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) oraz Straży Granicznej (SG) ujawnili nielegalne wyroby tytoniowe na targowisku w Sieniawce. Funkcjonariuszy wspierała Ina – pies służbowy wyszkolony do wykrywania wyrobów tytoniowych.

Z funkcjonariuszami skarbówki współpracowali funkcjonariusze Straży Granicznej. Wspólnie, podczas rutynowej kontroli na targowisku w Sieniawce, wykryli 21 kg nielegalnego tytoniu oraz 5630 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariuszy wspierała Ina – pies służbowy wyszkolony do walki z nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Ina trafnie zaznaczyła miejsca na targowisku w Sieniawce, gdzie znajdowały się nielegalne towary. Ina jest rocznym owczarkiem niemieckim. Niedawno trafiła do służby w Dolnośląskim Urzędzie Celno-Skarbowym we Wrocławiu. W dolnośląskiej KAS służbę pełnią psy szkolone do wyszukiwania narkotyków i tytoniu.

Ujawnione papierosy zatrzymano i przekazano do magazynu depozytowego. Wartość wyrobów tytoniowych wyniosła 99 927 zł. Ze sprzedaży nielegalnych papierosów nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego 123 637 zł.

Fot. KAS Wrocław

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.