Już za kilka dni rozpoczną się kursy przygotowawcze dla ósmoklasistów i maturzystów. Ich uczestnicy mogą liczyć na bardzo wysoką, bo 75-procentową ulgę w kosztach zajęć.

Kolejna edycja kursów przygotowawczych dla ósmoklasistów i maturzystów rozpocznie się 30 stycznia. A więc jest jeszcze trochę czasu na dobre przygotowanie się do egzaminów.

Bo – przypomnijmy – matury rozpoczną się w czwartek 4 maja i potrwają do 22 maja. Natomiast egzaminy ósmoklasistów rozpoczną się we wtorek 23 maja i potrwają do czwartku 25 maja.

Organizatorami kursów są Lecturus Spin-Off Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacja Miasto.

25 godzin z jednym przedmiotem

„Ponieważ do egzaminów ósmoklasisty i matur pozostały już tylko cztery miesiące, Lecturus Spin-Off Uniwersytetu Warszawskiego i Fundacja Miasto poszerzają swoją ofertę o intensywne kursy dla młodzieży przygotowującej się do matury i egzaminów ósmoklasisty z matematyki, j. polskiego i j. angielskiego” – informują organizatorzy.

Kursy – jak podaje Portal Samorządowy – składają się z 25 godzin lekcyjnych z jednego przedmiotu. Będą się odbywały 2 razy w tygodniu. Zajęcia są realizowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii i prowadzone przez najlepszych nauczycieli z całego kraju z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć online.

Miasto nie ponosi żadnych kosztów

Mieszkańcy gmin i powiatów, które przystąpią do projektu, mogą liczyć nawet na 75-procentową ulgę w opłatach za zajęcia. Żeby ją uzyskać, trzeba najpierw podpisać porozumienie z organizatorem. Potem poinformować o kursach mieszkańców, wykorzystując do tego dziennik elektroniczny w szkołach, stronę internetową i media społecznościowe.

„Miasto nie ponosi żadnych kosztów. Po podpisaniu porozumienia na stronie internetowej kursów https://sklep.lecturus.pl, zostaje uruchomiona ulga dla mieszkańców danej gminy lub powiatu” – zachęca Związek Miast Polskich.

Oprócz tego organizowane są też bezpłatne kursy dla najbardziej potrzebujących uczniów. Mogą z nich skorzystać m.in. dzieci z ośrodków wychowawczych, uczniowie objęci pieczą zastępczą – instytucjonalną i rodzinną.

Szansa dla dzieci na lepsze wyniki

Do projektu przystąpiło na razie około 50 miast i 5 powiatów. Czasu zostało już niewiele, więc warto się pospieszyć z załatwieniem formalności i dotarciem z informacją do mieszkańców.

– Skorzystanie z tej propozycji to ogromna pomoc władz samorządowych i szansa dla dzieci na lepsze wyniki w nauce – podkreśla Ryszard Grobelny, prezes Fundacji Miasto, w rozmowie z portalem.

News4Media/fot. iStock

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.