Trasa długości 16 km przebiega w południowej części Wyżyny Broumovskiej. Od stacji kolejowej Teplice nad Metují ruszamy szlakiem żółtym leśnymi ścieżkami do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym, który doprowadzi nas do podnóża Ostaša, odosobnionego masywu skalnego o charakterystycznym, widocznym z daleka stołowym kształcie. Jest to rezerwat przyrody, w którym znajdują się malownicze skalne labirynty, wieże i tarasy widokowe ulokowane nad przepaściami. Na zboczu – Koci Gród – skalne miasto z szeregiem osobliwych utworów skalnych. Po zwiedzeniu rezerwatu w końcowej części wycieczki schodzimy polną drogą do Žďáru, skąd o godz. 18.20 odjeżdżamy pociągiem do Meziměstí (cena biletu około 30 kč). Z Meziměstí o godz. 19.20 odjeżdżamy pociągiem do Jeleniej Góry (z przesiadką w Wałbrzychu).

Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic (tel. 500279011). Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Uwaga! Ze względu na sytuację epidemiologiczną, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, w czasie wycieczki obowiązuje zachowanie dwumetrowego dystansu, lub zakrywanie ust i nosa, używanie maseczek jest obowiązkowe w środkach komunikacji. Uczestnicy wycieczki zobowiązani są do posiadania i używania indywidualnych środków do odkażania rąk.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.