Mieszczący się w zabytkowych wnętrzach byłego sanatorium z 1917 r. Szpital „Bukowiec” w trudnych, covidowych okolicznościach, w czasie ostatniej fali zachorowań, przyjmował i leczył pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Teraz personel placówki uzyska niezwykłe wsparcie.

Do placówki trafiło ultranowoczesne urządzenie do dezynfekcji i dekontaminacji. UVD Robot wspiera od dziś (9 września) personel Szpitala „Bukowiec” w Kowarach w walce z COVID-19. Sprzęt został przekazany przez Komisję Europejską w ramach rozstrzygniętego w grudniu 2020 r. przetargu na zakup autonomicznego urządzenia do dezynfekcji w szpitalach wspólnoty. Zawnioskowały o nie władze Grupy EMC Szpitale, do której należy Powiatowe Centrum Zdrowia w Kowarach. Wdrożenie UVD Robota to kolejny element programu inwestycyjnego, którego celem jest zapewnienie mieszkańcom Kowar i okolic opieki medycznej na najwyższym poziomie w oparciu o nowoczesne technologie.

Duńskiej produkcji UVD Robot emituje światło UV-C, które niszczy DNA i RNA chorobotwórczych mikroorganizmów, takich jak wirusy, bakterie, pleśni czy grzyby, przerywając tym samym łańcuch zakażeń. Wiązki promieni docierają do najtrudniej dostępnych miejsc, które mogą zostać pominięte w procesie tradycyjnej dezynfekcji. Urządzenie nie wymaga użycia środków chemicznych ani dodatkowego sprzętu.

UVD Robot jest w pełni autonomiczny. Porusza się samodzielnie z niewielką prędkością według wcześniej zaprojektowanej mapy. Jest obsługiwany dzięki prostej aplikacji. Funkcja operatora urządzenia sprowadza się jedynie do jego uruchomienia i weryfikacji efektów dezynfekcji na tablecie, z którym UVD Robot jest połączony. Efekt pracy urządzenia można sprawdzić, wyświetlając na tablecie mapę, odzwierciedlającą przestrzeń, po której się ono porusza. Kolory na mapie pokazują poziom uzyskanej dezynfekcji. Jak podkreśla producent, firma UVD Robots, skuteczność dezynfekcji w wykonaniu robota dochodzi do 99,99999%.

Szpital „Bukowiec” w Kowarach wszedł w posiadanie jednego z 200 egzemplarzy UVD Robota, zakupionych przez Komisję Europejską, które sukcesywnie trafiają do szpitali w krajach wspólnoty. Jak dotąd otrzymało go 26 placówek medycznych w Polsce.

6 komentarzy

 1. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  #Karpacz

  Jak o klimacie można dyskutować w „hotelu” – samowoli, która na pokolenia zniszczyła krajobraz Karpacza. Nawet będąc ostatnim ignorantem.
  Gołębiewski to wielopoziomowy stan umysłu. Może jednak pasuje do polskiej „ekonomii”?

 2. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  „Musimy szukać drastycznych rozwiązań” – Terlecki nie wyklucza Polexit-u. Konsekwentnie wprowadzają RuskiŁad. Nic dziwnego, że nie przeszkadza im obecność agentury KGB Łukaszenki!

 3. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Nawiązują współpracę z proputinowskimi partiami, wpuszczają białoruskich agentów KGB i chcą wyjść z UE – to wygląda jak realizacja scenariusza napisanego na Kremlu, realizowanego przez narodników socjalistów pisbolszewików małego kulawego führera Kaczyńskiego.

 4. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Nikt jakoś nie zwrócił uwagi na kwotę pożyczki jaką negocjuje Morawiecki z Chinami jest nią 57 mld euro tj.tyle samo ile potencjalnie mogliśmy uzyskać z FOE czemu o tym nie mówią politycy opozycji poza posłanką Jachirą i B.Sienkiewiczem może już czas aby to nagłaśniać w mediach‼️

 5. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Ądrej Dudem robi sobie wypadzik do Orbana.
  Rąsia, buzia, goździk, order i wieczorem powrót do kaczolandu.

  KURTYNA

  KACZYSTAN

 6. PiS.Bolszewik_Czekista Odpowiedź

  Wybór stojący przed Polakami jest prosty: albo interes szajki Terlecki Kaczyński, która chce totalnej i nieograniczonej, np. przez prawo UE, władzy – albo interes narodowy i pozostanie Polski w Unii Europejskiej.
  Wygramy.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.