W miniony weekend na terenie powiatu karkonoskiego doszło do wypadku z udziałem motocyklisty. Policjanci zatrzymali 5 kierujących, którzy prowadzili pojazdy w stanie nietrzeźwości, 5 z zakazem kierowania pojazdami, w tym 1 dodatkowo posiadał narkotyki. Nietrzeźwi kierujący mieli od 0,5 do 2,5 promila alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

W miniony weekend na drogach regionu jeleniogórskiego doszło do wypadku i kilku kolizji.

Do wypadku doszło 29 października br. w Kowarach na ul. Leśnej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letnia kierująca pojazdem marki Renault nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocykliście, który jechał z pasażerem, w wyniku czego doszło do zderzenia. Pasażer z obrażeniem trafił do szpitala. Kierowcy trzeźwi. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego wypadku.

Ponadto policjanci zatrzymali 5 kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy, w tym jeden dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków.

Funkcjonariusze zatrzymali 5 mężczyzn, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu. Zatrzymani mieli od 0,5 do 2,5 promila. Wśród zatrzymanych był nietrzeźwy rowerzysta, który za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2. Za kierowanie pojazdem wbrew zakazowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Pamiętajmy, że wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka stwarzamy poważne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Od nas samych, naszej odpowiedzialności zależy bezpieczeństwo nasze, ale również innych.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.