Pierwsze oficjalne sklepy Xiaomi pojawiły się w Polsce w 2017 roku. Rozpoznawalność chińskiej marki wzrosła w gwałtownym tempie, a produkty Xiaomi stały się atrakcyjną alternatywą dla flagowych marek. Na początku były to głównie smartfony, ale dziś imperium Xiaomi jest znacznie bardziej okazałe.

Zaczynali od smartfonu Mi1, ale dziś w sklepie Xiaomi można znaleźć zarówno produkty RTV, jak i AGD. Chińskie konsorcjum zrzesza kilka marek i wypuszcza nawet własne submarki, czego jednym z najnowszych przykładów jest Redmi. Co możemy znaleźć wśród produktów Xiaomi?

Od smartfonu po frytkownicę

Założyciele firmy Xiaomi od początku mieli dalekosiężne plany. Wówczas uznawano je za wizje fantastyczne, jednak dziś gama produktów zrzeszonych w tzw. rodzinie Xiaomi jest naprawdę imponująca. Wystarczy wspomnieć, że poza elektroniką oznaczoną charakterystycznym logo chińskiego koncernu, bezpośrednio związane z Xiaomi są takie marki jak: Poco (smartfony), Haylou (sprzęt audio), Amazfit (smartwatche) 70mai (wideorejestratory), MiJia (sprzęt AGD). A to tylko część najbardziej rozpoznawalnych przykładów.

Odwiedzając sklep Xiaomi można znaleźć praktycznie pełną ofertę dla domu i nie tylko. Podstawą i wciąż najpopularniejszą gamą produktów są oczywiście smartfony. Wyróżniają się one znakomitym stosunkiem jakości do ceny, dzięki czemu coraz chętniej sięgamy po modele Xiaomi, zamiast kupować znacznie droższe urządzenia wiodących marek. Na tym polu Xiaomi osiągnęło tak znaczący sukces, że dziś chętnie kupujemy także telefony powiązanej z Xiaomi marki Poco, a już niedługo na polskim rynku jako osobna marka pojawią się także smartfony Redmi, które dotąd znaliśmy jako seria Xiaomi Redmi. Większość tych urządzeń wyróżnia atrakcyjna cena i spora funkcjonalność, dzięki czemu świetnie sprawdzają się jako praktyczny sprzęt na co dzień.

Pozostańmy wśród ekranów. Oprócz smartfonów dużym zainteresowaniem cieszą się tablety Xiaomi, a od lat prawdziwym hitem na rynku są opaski sportowe Xiaomi Mi Band. Tutaj również głównym argumentem jest znakomity stosunek jakości do ceny, ponieważ bez konieczności wydawania tysięcy złotych na Apple Watch możemy mieć świetne urządzenie do treningów czy codziennego użytkowania. A to nie koniec, ponieważ Xiaomi oferuje również smartwatche Redmi oraz Mi Watch. Z kolei do rodziny Xiaomi zaliczamy również sprzęt Amazfit czy Huami. Chińskiemu gigantowi niestraszne są tez duże ekrany, gdyż w sklepie Xiaomi znajdziemy także telewizory oraz projektory.

W sklepie Xiaomi możemy skompletować cały inteligentny dom, ponieważ znane są już chociażby odkurzacze Xiaomi, nawilżacze powietrza, wagi łazienkowe czy inteligentne walizki. W kuchni z kolei możemy korzystać z czajników, frytkownic czy blenderów Xiaomi.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.