Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież oraz uszkodzenie elementów metalowych infrastruktury kolejowej. Swoim działaniem jeleniogórzanin spowodował straty w wysokości kilku tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli również plecak, w którym znajdowały się narzędzia służące mu do popełnienia przestępstwa. Teraz za popełniony czyn odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież i uszkodzenie elementów infrastruktury kolejowej.

13 listopada br. około godziny 10.30 policjanci pojechali na zgłoszenie, z którego wynikało, że na ul. Jana Pawła II pod wiaduktem doszło najprawdopodobniej do kradzieży kabla.

Na miejscu zdarzenia policjanci potwierdzili kradzież 15 metrów kabla sterującego oraz uszkodzenie 12 sztuk metalowych kratownic i 25 metrów osłony kanału kablowego stanowiące infrastrukturę kolejową. Straty z tego tytułu oszacowano na kilka tysięcy złotych. Ustalili również, że podejrzewany o ten czyn mężczyzna uciekł w kierunku Osiedla Robotniczego w Jeleniej Górze. Funkcjonariusze ruszyli na jego poszukiwanie. W wyniku podjętych działań zatrzymali 26-letniego jeleniogórzanina, który przyznał się do kradzieży kabla i uszkodzenia elementów infrastruktury kolejowej. Okazało się, że w trakcie ucieczki mężczyzna wyrzucił plecak wraz z narzędziami, które posłużyły mu do popełnienia przestępstwa.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.