– Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Leśnej otrzymali informację, że na terenie sąsiedniej miejscowości znajduje się pojazd marki Skoda Octavia skradziony w nocy na terenie Czech. Gdy jechali to sprawdzić, zauważyli jadące z naprzeciwka zgodne z opisem, ale na polskich tablicach rejestracyjnych. Podejrzenie, że to jednak skradziony samochód podjęli próbę zatrzymania pojazdu. Kierowca jednak zaczął uciekać nie reagując na polecenia do zatrzymania, zwalniał lub zajeżdżał drogę mundurowym uniemożliwiając wyprzedzanie. Uciekając łamał przepisy ruchu drogowego – relacjonuje Justyna Bujakiewicz-Rodzeń z lubańskiej policji.
Pościg zakończył się w powiecie zgorzeleckim, po tym kierowca skody nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu pojazdowi. Uderzył w niego, a następnie wpadł na latarnie. To jednak nie powstrzymało kierowcy, nadal próbował podjąć ucieczkę pieszo, ale natychmiast został zatrzymany. Drugi uczestnik kolizji nie odniósł żadnych obrażeń.
Kierowcą skradzionego pojazdu okazał się 44-letni mieszkaniec Bogatyni. W trakcie przeprowadzonej kontroli osobistej w portfelu zatrzymanego ujawniono narkotyki. Wewnątrz pojazdu znajdowały się czeskie tablice rejestracyjne oraz dokumenty innych pojazdów. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. Jego zachowanie wskazywało, że znajduje się pod wpływem substancji psychotropowej. W związku z tym w placówce medycznej pobrano mu krew do badania. Pojazd został odzyskany i zabezpieczony do dalszych czynności procesowych.
44-latek decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara do 5 lat więzienia. Dodatkowo kierujący odpowie za niezatrzymanie się do kontroli, prowadzenie samochodu pod wpływem środków odurzających jak i ich posiadanie. Odpowiadał będzie w warunkach powrotu do przestępstwa (recydywy).

 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.