W ciągu ostatnich 4 dni jeleniogórscy policjanci zatrzymali 10 osób, które kierowały będąc pod wpływem alkoholu, z których 1 spowodowała dodatkowo zdarzenia drogowe, 5 kierujących wbrew zakazowi sądowemu i 1 podejrzewanego o kierowanie pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna dodatkowo posiadał narkotyki. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmach kierujących wykazało od 0,4 do 2,7 promila. Nieodpowiedzialni kierowcy byli poważnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego i jednocześnie narazili się na poważne konsekwencje prawne. Teraz za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Od 8 do 12 grudnia br. jeleniogórscy policjanci w regionie zatrzymali 10 osób, które kierowały pojazdami będąc pod wpływem alkoholu, w tym jeden rowerzysta, 5 kierujących, którzy naruszyli sądowe zakazy oraz mężczyznę podejrzewanego o kierowanie pod wpływem środków odurzających, na zakazie i z narkotykami.

Nietrzeźwi kierujący mieli od 0,4 do 2,7 promila alkoholu w organizmie.

9 grudnia br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 36-letnią kobietę, która kierowała pojazdem marki Toyota w stanie nietrzeźwości i uderzyła w ogrodzenie prywatnej posesji. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało 1,5 promila.

11 grudnia br. policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 23-letniego kierującego pojazdem marki Renault. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie wykazało 2,7 promila.

Przypominamy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem. Za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

Ponadto funkcjonariusze zatrzymali 42-letniego rowerzystę, który miał w organizmie 0,6 promila alkoholu. Został on za to wykroczenie ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

9 grudnia br. dzielnicowi z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze w Dziwiszowie zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego kierującego pojazdem marki Mercedes. Mężczyzna naruszył sądowy zakaz, posiadał narkotyki i najprawdopodobniej kierował pod ich wpływem. Za popełniony czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.