W 2022 roku Karkonoski Park Narodowy zaplanował pierwsze szkolenie dla przewodników górskich sudeckich w ramach programu edukacyjnego „Przewodnik Karkonoskiego Parku Narodowego” na 18 listopada. Inicjatywa ta ma dać im dodatkową wiedzę i wsparcie.

Przewodnicy górscy to ważna grupa, która przekazuje innym wiedzę na temat Karkonoszy i Karkonoskiego Parku Narodowego, dlatego warto, by były to informacje rzetelne i aktualne. Po pandemicznej przerwie KPN postanowił wznowić szkolenia w ramach programu „Przewodnik Karkonoskiego Parku Narodowego”. Opłata wynosi 184,50 zł, szkolone będą grupy 30-osobowe w formie dwudniowych zjazdów (razem 4 dni szkoleniowe) , a po ukończeniu i zaliczeniu testu uczestnicy uzyskają specjalny certyfikat.

– „Przewodnik KPN” to nie stanowisko pracy, a program edukacyjny adresowany do osób mających już uprawnienia przewodnika, które mogą oprowadzać grupy po Karkonoskim Parku Narodowym. Chcemy by te osoby miały większą wiedzę na temat KPN, były mocniej uwrażliwione na problemy karkonoskiej przyrody – wyjaśnia koordynatorka projektu Aleksandra Trytek.

Szkolenie będzie się odbywało w listopadzie, w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie przy ul. Okrzei 28 oraz w terenie, w czasie sezonowej przerwy. Terminy zjazdów to:
18.11.2022 (piątek) w godz. 11.00 – 18.00
19.11.2022 (sobota) w godz. 9.00 – 16.00
02.12.2022 (piątek) w godz. 11.00 – 18.00
03.12.2022 (sobota) w godz. 09.00 – 17.00
Karkonoski Park Narodowy nie zapewnia wyżywienia ani noclegów dla uczestników szkolenia. Program będzie obejmował takie zagadnienia jak: historia i uwarunkowania prawne KPN, geologia Karkonoszy, klimat Karkonoszy, roślinność, grzyby i porosty w Karkonoszach, fauna Karkonoszy, praca Straży Parku, ochrona przyrody, badania naukowe i monitoring w KPN, zasady udostępniania terenu KPN oraz metodyka prowadzenia zajęć edukacyjnych. Certyfikat będzie przyznawany na dwa lata.


Zgłoszenie do programu edukacyjnego „Przewodnik Karkonoskiego Parku Narodowego” należy przesłać na załączonym na stronie KPN formularzu w wersji papierowej na adres: Karkonoski Park Narodowy, ul. Chałubińskiego 23, 58-570 Jelenia Góra lub zeskanowanej na adres aleksandra.trytek@kpnmab.pl. Więcej informacji pod adresem: https://kpnmab.pl/szkolenie-na-przewodnikow-karkonoskiego-parku-narodowego-2062/n
Organizator zastrzega, że w razie dużej liczby zgłoszeń o przyjęciu do programu będzie decydowała kolejność zgłoszeń.

Zdjęcie: Karkonoski Park Narodowy

1 Komentarz

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.