Minister zapowiada kontrole w Karkonoszach

Fot. KPN

Wybieracie się w najbliższych dniach w góry? Liczcie się, że spotkacie się z kontrolami, czy zachowujecie się bezpiecznie i zgodnie z zaleceniami dotyczącymi koronawirusa. Takie kontrole zapowiedział  minister zdrowia Łukasz Szumowski. A wiadomo, że w Karkonoszach na popularnych szlakach są tłumy.  Stoi się w kolejkach do kas do wyciągów oraz w schroniskach do baru i toalety. I dlatego Karkonoski Park Narodowy prowadzi akcję #Weekend bez Śnieżki i na swoim portalu na FB popularyzuje puste i piękne trasy.

Kontrole w popularnych kurortach w górach i nad morzem zapowiedział wczoraj rano (7.07) minister zdrowia w rozmowie z wp.pl. Wyjaśnił, że poprosił głównego inspektora sanitarnego, o wzmożone kontrole, bo wakacje nie zwalniają nas z zachowywania dystansu. Należy również pamiętać o zakrywaniu ust i nosa. Tymczasem w mediach społecznościowych codziennie zamieszczane są zdjęcia ze Śnieżki, Karpacza czy Szklarskiej Poręby. Widać na nich turystów bez maseczek w kolejkach, niezachowujących dystansu. Pisaliśmy o tym w Nowinach Jeleniogórskich. Najgorzej jest w weekendy. Karkonoski Park Narodowy przypomina, że każdy ma obowiązek przestrzegać zasad wprowadzonych w kraju z powodu Covid w tym utrzymywać odległość od innych osób. Łańcuchy na Śnieżkę czy trapy prowadzące do Kamieńczyka nie są dezynfekowane, podobnie jak miejsca wypoczynku. Środki dezynfekcyjne i środki ochrony osobistej każdy powinien mieć ze sobą. Można też zdezynfekować ręce przy punktach kasowych KPN. Równocześnie prowadzi akcję #Weekend bez Śnieżki. W kampanii pokazuje inne miejsca warte odwiedzenia i zachęca by wybrać się tam zamiast na zatłoczony szczyt. Podpowiada także, że rano w górach jest mało ludzi, a wędruje się łatwiej, bo słońce tak mocno nie operuje.

Komentarze (20)

Czy milicja z Cieplic może przyjechać do Biedronki w Piechowicach?

Na plecach i bez masek na mordach. Towarzystwo bawi się personel nie reaguje.

Biedronka na Wolności 25 to samo ,w autobusach MZK jest lepiej ale g ó w n o z j a dy 500 + maseczki mają w od b yc i e

Niech się rozliczy z afery maskeczkowo-respiratorowej.
Piślacy wymyślają tematy zastępcze aby przykryć swoje machlojki.
Nie dajcie się og****ać !! Ludzi nie heteronormatywnych jest około 2 miliony . To nie są wymysły to są wady genetyczne i będzie ich więcej ze względu na zaśmiecanie jedzenia.

Niech PIS zajmie się pedofilią w kościele , "lawendową mafią " pijaństwem wśród kleru czy katechetów.

Szkoda, że nie osobiście będzie kontrolował - chętnie wybrał bym się w góry, by zapytać pana Ministra: dlaczego, jak było 100 zakażeń, był zakaz wstępu do lasów, a jak jest teraz 840, to już nie? Co też w tych lasach się działo ówcześnie, że trzeba było wprowadzić zakaz? Może jakieś PiS-owskie notable chcieli sobie legalnie pokłusować? A, może by nikt nie przeszkadzał w totalnym wyrębie?

ponieważ wtedy nikt nie wiedział czego się spodziewać, a teraz wiemy sporo więcej o wirusie, więc wyciągamy wnioski co dla twojej ekipy jest procesem nieznanym....

Problem jest w tym, ż ten rząd ze swoim Ministerstwem Zdrowia NADAL nic nie wie, a właściwie wie jeszcze mniej co zrobić!
Jedynym człowiekiem, który wie co zrobić jest zwykły Prezes, ale On teraz jest zajęty reorganizacją rządu i demolowaniem ministerstw...

Po prostu władza chciała sprawdzić, jak ciasno da się nałożyć kantar ludziom, by to grzecznie i cicho przyjęli.

Chcieliście państwa wyznaniowego ? To Go macie ! Czym się różnimy od rządów Turcji? Posłuchajcie i zrozumcie co mówi Ziobro. Już prawie niczym nie różnimy sie od ISIS.
Czeka nas kontrreformacja tylko nie będzie stosów.

Idź się leczyć człowieku. :)

Narodowo socjalistyczna grupa przestepcza małego kulawego führera gnijącego w kaczych bunkrach przy Nowodworskiej i na Żoliborzu przekroczyła etap, po którym ich poprzednicy narodowo socjalistyczni członkowie SĄ i SS zbudowali obozy koncentracyjne i krematoria.

twoja zdRadzieckość przebija się we wszystkim nadzwyczaj wyraźnie. Nie potrafisz ukryć twojej bolszewickiej natury. Albo twój stary wjechał tu na radzieckim czołgu, potem spłodził ciebie i zaszczepił ci, jak widać nadzwyczaj skutecznie, bolszewizm, albo sobie go zaszczepiłeś służąc jako ku,nd el sowieckiemu panu, kiedy jeszcze można w Polsce było...

wow, ch*j odezwal sie ludzkim glosem!

Widzisz jak łatwo cię zidentyfikować, bolszewicka gangreno???

Przecież to jest Bareja jak żywy.
Proszę się wybrać do jakiejkolwiek bideronki czy polo czy dino, przecież tam 3/4 obsługi nie stosuje masek.

Zapraszamy Pana Ministra do Jeleniej Góry na ulicę Bankową obok nowego i bardzo nowoczesnego gniazda na śmieci za jedyne 500 tysięcy złotych składowane na chodniku WORY PEŁNE ŚMIERDZĄCYCH odpadów domowych w dobie epidemii walają się po całej ulicy. Smród i bród niebywały.Straż Miejska i Policja udają, że tego nie widzą. Zagrożenie epidemiczne i dla bezpieczeństwa obywateli ewidentne.

Na ławkach sypiają bezdomni poobsrywani i zaszczani, sikają obok tych ławek. Smród od nich i z tych miejsc okropny. Trzy miesiące temu usiadłam na tej ławce i zaraziłem się świerzbem, potem zaraziłem syna i żonę. Leczyliśmy się z tej zarazy prawie dwa miesiące. Cale mieszkanie i samochód dwa razy dezynfekowany. Cierpienie bardzo nie miłe nikomu nie życzę.

Piszę to dla przestrogi. Proszę nie siadać na tych ławkach bo pozarażacie się świerzbem albo jakąś inną cholerą. Bezdomni siedzą i się bez przerwy drapią.Piszę o tym zagrożeniu od dawna ale władze nic sobie nie robią z tego zagrożenia zdrowia mieszkańców. Takie czasy. Ale postawcie samochód nie tak, albo wypijcie sobie piwko, to dopiero zobaczycie jak skuteczni są ci panowie. Wstyd.

Państwa Redaktorów oczywiście tez zapraszam. Jelenia Góra ulica Bankowa, obok restauracji SHANG HAJ.

Kto chce nosić kaganiec, niech sobie nosi, ale bez przymuszania.

jak zapłacisz, założysz dobrowolnie. Bez przymuszania...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.