Niepokojący komunikat w sprawie szczepień

Niepokojący komunikat w sprawie szczepień

Punt masowych szczepień usytuowany w sali ZST Mechanik w Jeleniej Górze miał rozpocząć pracę już od początku najbliższego tygodnia. Niestety, mimo spełnienia przez samorząd wszelkich warunków, na rozpoczęcie jego działalności trzeba będzie jeszcze poczekać. W sobotę późnym wieczorem otrzymaliśmy niepokojący komunikat od prasowych służb miejskich:

"W związku z licznymi pytaniami przedstawicieli różnych redakcji dolnośląskich w sprawie terminu uruchomienia Punktu Szczepień Powszechnych w Jeleniej Górze informujemy, iż:

- od kilku już dni obiekt przewidziany do przeprowadzenia szczepień jest w pełni gotowy do rozpoczęcia tej działalności, wyposażony we wszystkie wymagane urządzenia i osprzęt, przedstawiciele UM zaangażowali grupę wolontariuszy niezbędnych do prac pomocniczych przy obsłudze tego punktu

- służby miejskie(m.in. MZDiM, Straż Miejska) są w pełni przygotowane do wdrożenia korekt w organizacji ruchu w pobliżu PSP, wszelkie decyzje w tych sprawach zostały już dawno przekonsultowane, zweryfikowane i można je wdrożyć w każdej chwili

- otrzymaliśmy informację ze strony Dyrekcji Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego o pełnym przygotowaniu kadr medycznych do podjęcia działalności Wszelkie deklaracje Prezydenta Miasta, Jerzego Łużniaka, który, zabiegając o możliwie szybkie podjęcie szczepień w interesie ochrony zdrowia Mieszkańców Miasta i okolicznych gmin, zagwarantował pełną gotowość bazy szczepień zostały spełnione.

Niestety – pomimo warunków bazowych do przyjęcia i przechowywania szczepionek nie dotarły one uzgodnionych wcześniej terminach. Z ostatnich odebranych informacji wynika, że można się ich spodziewać „po dniu 3 maja br.”

Przypomnijmy, że na na miejsce szczepień wytypowano halę sportową ZST „Mechanik”, bo ta lokalizacja posiada dogodne dojazdy, w bezpośrednim sąsiedztwie wielkie parkingi, i relatywnie łatwo można przeprowadzić tu takie zmiany w organizacji ruchu, które nie zakłócą bieżących potrzeb komunikacji, a ułatwią dojazdy zainteresowanym.

Uruchomienie tego punktu wymagało poniesienia przez Miasto sporych wydatków, bo trzeba było sprowadzić nie tylko lodówki specjalistyczne, komputery, meble, itp., ale przede wszystkim przykryć nawierzchnię hali, by nie uległa ona zniszczeniu tworzywem na tyle trwałym i łatwym w montażu i demontażu, które po zakończeniu okresu szczepień byłoby przydatne do innych potrzeb.

Wstępnie szacowano, że koszt organizacji PSP będzie się wahał w granicach 110 – 150 tys. zł Koszty organizacji PSP ponosi niemal w 100 procentach samorząd Jeleniej Góry. Prezydent Jeleniej Góry zadeklarował, iż zadania, jakie przyjęło na siebie Miasto (zabezpieczenie bazy i logistyki, sprowadzenie sprzętu, w tym także barierek, pomagających w organizacji ruchu, itp.) zostały zakończone do 19 kwietnia br. Harmonogram prac przebiegał planowo.

Zmiana organizacji ruchu w rejonie PSP (Punkt Szczepień Powszechnych) będzie zapowiedziana na kilka dni przed uruchomieniem szczepień, żeby kierowcy przejeżdżający ulicą Jana Pawła II mieli możliwość „płynnego” zapoznawania się ze zmianami. Zmiany są precyzyjnie zaprogramowane, ale będą zapowiedziane dopiero wówczas, gdy otrzymamy informacje o dostawie szczepionek i faktycznej możliwości uruchomienia tego punktu.

UM Jelenia Góra
UM Jelenia Góra
UM Jelenia Góra
Niepokojący komunikat w sprawie szczepień
Niepokojący komunikat w sprawie szczepień
Niepokojący komunikat w sprawie szczepień

Komentarze (20)

Czekam z niecierpliwością na wpisy, że to wina Tuska/Łużniaka/burmistrza Szklarskiej Poręby.

Łuzniak niechvsie nie wybiela.Nic nie przykryje skandalicznie prowadzonych remontów ulic za astronomiczne kwoty

Raczej bym napisał że nadgorliwość gorsza o faszyzmu. Niepotrzebnie wydana kasa. Punktów szczepień w JG i okolicy jest wystarczająca ilość. Ale jeśli się w takim punkcie szczepi średnio 8 osób dziennie to cały program o kant tyłka. Dotychczas zaszczepionych w JG ok. 20 tyś osób, od I do Iv to 120 dni i to dzielone przez ok. 20 punktów daje ni mniej ni więcej jak 8 szt dziennie. A Wy tu chcecie robić jakiś widowiskowe akcje wyszczepiania ludzi.

Co z tego że w każdej przychodzi niby "można się zaszczepić", jak przykładowo Przychodnia Piechowice dostała raptem po 30 dawek. Innym razem musieli przekładać terminy bo umówione ilości nie docierały na czas. W innych punktach podobnie. Można zaklinać rzeczywistość ile wlezie na chwałę kurskiej wizji, ale nic nie przykryje logistycznego i ewidencyjnego chaosu oraz niekompetencji w rozporządzaniu szczepionkami.

"Masowy punkt szczepień" miał być ułatwieniem, zamiast szukać po dziesiątkach lokalnych punktów "gdzie się trafi wolna dawka" wszyscy wiedzieliby gdzie się udać w łatwo dostępne i znane miejsce które z zasady powinno operować większymi ilościami dawek. Lepiej że powstało niż nie powstało. Przynajmniej powstało w ogóle. Znam dziesiątki przykładów gorzej zmarnowanych publicznych funduszy z których po dziś dzień nie ma (i nie będzie) nic. Tylko jakoś zwolennicy obecnie zasiadającej władzy nie są skorzy o nich pamiętać.

Moja wina.

Najlepsze są tę rozstawione krzesełka, ale się ktoś narobił ...

Kiedy Dworczyk przestanie opowiadać androny o milionach szczepionek?

Wysłać delegacje do Brukseli,tam wszystko wyjaśnią.Złożyć zażalenie,komisja się tym zajmie.W sprawach polskich komisja reaguje nadzwyczaj sprawnie,w razie czego jest jeszcze Vera Jurowa,też chętnie pomoże.Radni do boju!

Wysłać delegacje do Brukseli,tam wszystko wyjaśnią.Złożyć zażalenie,komisja się tym zajmie.W sprawach polskich komisja reaguje nadzwyczaj sprawnie,w razie czego jest jeszcze Vera Jurowa,też chętnie pomoże.Radni do boju!

"Nie ma pinindzy i nie bendzie, gdybym wiedział gdzie są Zakopane to bym je odkopał i je wam dał". Tak wyglądałyby argumenty półTuska i zabezpieczenie w szczepionki gdyby PO było przy władzy

Dziś niedziela ,ludzie walą na giełdę gro bez maseczek . Na zwrócenie UWAGI odpowiadają wulgarnie i że ich to nie dotyczy bo mają medalik ,wierzą w PIo i są z pisu .

Za 2 dni będą prosić aby ICH bóg skrócił im cierpienia .

To wina polityków i biskupów.!!!!

Obraz debilizmu;;//wiadomosci.wp.pl/zlot-motocyklistow-w-licheniu-na-polach-tlumy-choc-imprezy-formalnie-nie-bylo-6632642411416160a

Pisz pan do Komisji Europejskiej a jeszcze lepiej do prezesa Astra-Zeneca może wywiąże się z umówionych dostaw.

Bo wolska, to nie Polska.
A wolska jest bordurią na licencji putina, więc pana swego czci.

Kolejne pieniądze wydane bez sensu i bez mózgu. Jak ktoś wcześniej napisał - liczba punktów szczepień jest w Jeleniej całkowicie wystarczająca. Nieprawdą jest też że dojazd do sali gimnastycznej jest dobry. Jakiekolwiek inne ruchy pojazdów całkowicie zablokują ul. JPII a w szczycie będzie klincz. Ciekawe jakie parkingi w tym miejscu widział Łużniak. Wydać pieniądze potrafi każdy ....

Masz parking galerii, castoramy, tesco. Masz dojazd pks, mzk, a nawet kolei, drogę rowerową i oczywiście jezdnię. Ja rozumiem, że najchętniej zaparkowałbyś w środku hali i przyjął szczepionkę przez otwarte okno, ale nic ci się nie stanie jak przejdziesz z buta 500m.

Gdyby te "nie swojskie" samorządy, nie podjęły by się utworzenia (za swoje pieniądze, nie rządowe!) punktów masowych szczepień w porę, to dopiero byłby krzyk i biadolenie, jak to "wrogie" samorządy sabotują niezwykle wytężoną walkę rządu - tego miłującego władzę i pieniądze - z epidemią! A ta walka, to: będą szczepionki w milionach, ale nie wiadomo kiedy i skąd - zatem potulnie będziemy czekać, aż "coś" skapnie i pod żadnym pozorem ponaglać producentów! Orban - nasz przyjaciel - jakoś nie czekał...

Posłanka KO Wasilewska zachęcająca innych do szczepień przekręciła się krótko po zastrzyku.

ty się przekręcisz przed zastrzykiem...

Ciekawe czy pan Łuźniak pytał się mieszkańców na roztrwonienie tej miejskiej kasy na taki bubel. Ośrodki zdrowia nie mogą doczekać się szczepionek bo i ich tam brakuje a tutaj miasto urządza szopkę, cyrk na kiju.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.