„W związku z licznymi pytaniami przedstawicieli różnych redakcji dolnośląskich w sprawie terminu uruchomienia Punktu Szczepień Powszechnych w Jeleniej Górze informujemy, iż:

– od kilku już dni obiekt przewidziany do przeprowadzenia szczepień jest w pełni gotowy do rozpoczęcia tej działalności, wyposażony we wszystkie wymagane urządzenia i osprzęt, przedstawiciele UM zaangażowali grupę wolontariuszy niezbędnych do prac pomocniczych przy obsłudze tego punktu

– służby miejskie(m.in. MZDiM, Straż Miejska) są w pełni przygotowane do wdrożenia korekt w organizacji ruchu w pobliżu PSP, wszelkie decyzje w tych sprawach zostały już dawno przekonsultowane, zweryfikowane i można je wdrożyć w każdej chwili

– otrzymaliśmy informację ze strony Dyrekcji Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego o pełnym przygotowaniu kadr medycznych do podjęcia działalności Wszelkie deklaracje Prezydenta Miasta, Jerzego Łużniaka, który, zabiegając o możliwie szybkie podjęcie szczepień w interesie ochrony zdrowia Mieszkańców Miasta i okolicznych gmin, zagwarantował pełną gotowość bazy szczepień zostały spełnione.

Niestety – pomimo warunków bazowych do przyjęcia i przechowywania szczepionek nie dotarły one uzgodnionych wcześniej terminach. Z ostatnich odebranych informacji wynika, że można się ich spodziewać „po dniu 3 maja br.”

Przypomnijmy, że na na miejsce szczepień wytypowano halę sportową ZST „Mechanik”, bo ta lokalizacja posiada dogodne dojazdy, w bezpośrednim sąsiedztwie wielkie parkingi, i relatywnie łatwo można przeprowadzić tu takie zmiany w organizacji ruchu, które nie zakłócą bieżących potrzeb komunikacji, a ułatwią dojazdy zainteresowanym.

Uruchomienie tego punktu wymagało poniesienia przez Miasto sporych wydatków, bo trzeba było sprowadzić nie tylko lodówki specjalistyczne, komputery, meble, itp., ale przede wszystkim przykryć nawierzchnię hali, by nie uległa ona zniszczeniu tworzywem na tyle trwałym i łatwym w montażu i demontażu, które po zakończeniu okresu szczepień byłoby przydatne do innych potrzeb.

Wstępnie szacowano, że koszt organizacji PSP będzie się wahał w granicach 110 – 150 tys. zł Koszty organizacji PSP ponosi niemal w 100 procentach samorząd Jeleniej Góry. Prezydent Jeleniej Góry zadeklarował, iż zadania, jakie przyjęło na siebie Miasto (zabezpieczenie bazy i logistyki, sprowadzenie sprzętu, w tym także barierek, pomagających w organizacji ruchu, itp.) zostały zakończone do 19 kwietnia br. Harmonogram prac przebiegał planowo.

Zmiana organizacji ruchu w rejonie PSP (Punkt Szczepień Powszechnych) będzie zapowiedziana na kilka dni przed uruchomieniem szczepień, żeby kierowcy przejeżdżający ulicą Jana Pawła II mieli możliwość „płynnego” zapoznawania się ze zmianami. Zmiany są precyzyjnie zaprogramowane, ale będą zapowiedziane dopiero wówczas, gdy otrzymamy informacje o dostawie szczepionek i faktycznej możliwości uruchomienia tego punktu.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.