Szkoła w Sosnówce. Wójt nie odpuszcza. Rodzice też.

Szkoła w Sosnówce. Wójt nie odpuszcza. Rodzice też.

Zapisywać dzieci do szkoły podstawowej w Sosnówce? Rodzice mają dylemat, a podjęcia decyzji nie ułatwiły im pisma zamieszczane na facebooku przez wójta gminy Podgórzyn oraz dyrektorkę Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce. Rekrutacja trwała do dzisiaj (7 sierpnia).

Łucja Balcerek, dyrektorka szkoły podstawowej w Sosnówce przytacza zapewnienie z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, że szkoła funkcjonuje i żaden akt prawny i żadna uchwała Rady Gminy w Podgórzynie tego faktu nie zmienia. - Nie ma żadnych podstaw żądanie wójta, żeby dzieci z Sosnówki przepisywać do innych szkół - podkreślał dolnośląski wicekurator oświaty Janusz Wrzal. Rekrutacja do Szkoły Podstawowej w Sosnówce trwała do 7 sierpnia.

Czy dzieci rozpoczną w niej naukę we wrześniu?

Zdaniem Mirosława Kalaty, wójta gminy Podgórzyn, nie jest to możliwe, bo nie zapewni  finansowania placówce w Sosnówce.

Wyjaśnia sprawę w obszernym piśmie na facebooku.

" Mając na uwadze treść informacji Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, przekazanej w piśmie do Pani Łucji Balcerek Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce, rozpowszechnionej w mediach społecznościowych, wyjaśniam co następuje: Nie podpisanie projektu organizacyjnego przedłożonego przez dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce na rok szkolny 2020/2021 nie jest likwidacją szkoły, a jedynie skutkuje brakiem zapewnienia Jej finansowania. Wobec powyższego art. 89 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 roku- Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2020r. poz. 910), na który powołuje się Pan Kurator nie ma w tym przypadku zastosowania, gdyż nie jest to likwidacja szkoły. Szkoła w dalszym ciągu istnieje, jednakże z uwagi na brak podpisanego projektu organizacyjnego Jej działalność w roku szkolnym 2020/2021 zostaje wstrzymana"(...)  - pisze wójt.

Batalię o szkołę w Sosnówce opisywaliśmy szczegółowo. Dwa razy rodzicom udało się obronić placówkę.  Teraz także nie zamierzają składać broni. Mówią, że 1 września stawią się w szkole w Sosnówce, bo do niej zapisali dzieci.

Jak pisaliśmy, w gmnie Podgórzyn trwa zbieranie podpisów o referendum w sprawie odwołania wójta i rady gminy.

Komentarze (16)

No i Brzydal was załatwił!!!! Szykujcie dzieci na Podgórzyn ale jasnowidz Jackowski mówi że wrzesień to raczej odpada!!

Szkoła już jest sprzedana dawno temu. Przystojniaczek nawet jeśli chciałby, nie może się wycofać. Obaz o tym wie, Krawczyk o tym wie. Niedługo ten cyrk się skończy

Niby jak ma ten cyrk się zakończyć? Skoro nikt nie chce mieszkańcom gminy pomóc. Czyli że ci złodzieje wygrają sprawę. Dzieci przepędzą ze szkoły a pewien pan który ciśnie wójta dostanie za grosze budynek szkolny. Czy w ten sposób zakończy się ten cyrk? Gdzie ta sprawiedliwość?

Kurator wyraża opinie, koszty ponosi gmina. Tylko czy w przeladowanej szkole w Podgórzynie są jeszcze miejsca? Pogonić stamtąd zaciąg z Jeleniej

Dobre

W Podgórzynie NIEMA!! żadnego miejsca, obecnie szkoła jest przepełniona. Szkoła została wybudowana na 200 dzieci a chodzi tam już 220 dzieci to samo w z przedszkolem. Przedszkole na 100 dzieci ale tam już chodzi ponad setka dzieci. Chodzi o to że wójt na lewo dostał chyba łapówkę ale wiadomo że obiecał komuś budynek szkolny i ten psychol go ciśnie z tym tematem. Dlatego wójt już jawnie łamie prawo i siłą chce wyrzucić dzieci z szkoły. Jestem ciekawa co wygra, czy dobro dzieci czy zło egoizm pana wójta.

Brzydal to będzie siedział. I to sam siebie załatwi...

Przekazywanie informacji, zwłaszcza urzędowych za pośrednictwem pejsbuka jest tak samo skuteczne jak pisanie pamiętnika....

Nie wiem ile ludzie z gminy Podgórzyn mogą jeszcze wytrzymać w tym bałaganie. Każdy mówi co innego i tak naprawdę to nikt nie panuję nad tym bałaganem. Od kilku tygodni proszę władzę gminy Podgórzyn, aby odpowiedzieli mi na proste pytanie, czy w 2020 roku będą dożynki i nikt nie jest w stanie na nie odpowiedzieć. Jest to mi potrzebne, ponieważ realizuję granta i jednym z punktów mojego wniosku jest udział w dożynkach. I niby takie proste pytanie, ale żaden decydent we władzach Gminy nie potrafi zdecydować im

Oni mogą tylko odpowiedzieć czy przyznana im będzie premia w tym roku i Nagrody??? Tak będzie!!

Na co czeka Przesieka i Borowice też otworzyć szkoły!!!!!!

Według mnie wójt a przede wszystkim wicewójt powinni iść za to do więzienia. Za ten cyrk, dziwi mnie że prokurator nic z tym nie robi, czyżby od wójta dostał łapówkę? Wójt ewidentnie łamie prawo tylko i dlatego że złemu człowiekowi obiecał wcześniej budynek szkolny. Ludzie mówią że to pan Pokój ze Ścięgien chce kupić tą szkołę ale nie wiem ile w tym prawdy. Ale wiadomo że ktoś wójta ciśnie do muru by ten siłą pogonił dzieci ze szkoły. Walczcie ludzie o tą szkołę, ja byłem za zamknięciem jednej szkoły w gminie ale jak się od innych osób dowiedziałem że za tym się kryje przekręty lewe interesy wójta to powiedziałem dość. Czy ktoś jest biegły w gminie? , by zgłosić to do Wrocławia do prokuratora, by obcy człowiek mógł prześwietlić tą gminę. Inna sprawa to grunty gminne sprzedane po zanizonych cenach, oni tam na okrągło kradną nie tylko przekręt jest na tej szkole.

A z główką wszystko ok.powinieneś iść do doktora te fobie się leczy.

Poseł Obaz już odpuścił.

Pan Obaz nie odpuścił, przestań kłamać. Będzie dobrze.

Poseł Iwona Krawczyk też już na wakacjach ...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.