Od 5 do 7 sierpnia w Szklarskiej Porębie odbędzie się impreza kolarska GRAVmageddON – Karkonosze-Izery Gravel Race”. Do przejechania jest dystans 350 km. Limit czasu wynosi 60 godzin.

Trasa ultramaratonu wyznaczona jest na terenie Polski: w Karkonoszach, w Górach Izerskich, w Rudawach Janowickich, na Pogórzu Izerskim, w Dolinie Bobru, w Kotlinie Jeleniogórskiej, po drogach szutrowych, leśnych, polnych oraz asfaltowych. Trasa przebiega w formie pętli, z metą zlokalizowaną w tym samym miejscu, co start.

Ultramaraton „GRAVmageddON. Karkonosze – Izery Gravel Race” jest rowerowym rajdem w formule „self-support” adresowanym do zaawansowanych kolarzy doświadczonych w jeździe szosowej, terenowej oraz MTB. Ma formułę współzawodnictwa, z ustalaną, na podstawie indywidualnych czasów przejazdu, klasyfikacją końcową.

Ultramaraton rozgrywany jest na dwóch dystansach: LONG o długości trasy ok. 350 km i przybliżonym przewyższeniu 7,5 tys.m oraz SHORT o długości trasy ok. 150 km i przybliżonym przewyższeniu 2,9 tys. m. Start dystansu LONG odbędzie się 5 sierpnia 2022 od godz. 07.00 z wyznaczonego miejsca na terenie Szklarskiej Poręby, powiat jeleniogórski, woj. dolnośląskie. Limit czasu przeznaczony na pokonanie trasy wynosi 60 godzin i upływa 7 sierpnia 2022 o godz. 19.00.

Start dystansu SHORT odbędzie się 6 sierpnia 2022 od godz. 07.00 z wyznaczonego miejsca na terenie Szklarskiej Poręby, powiat jeleniogórski, woj. dolnośląskie. Limit czasu przeznaczony na pokonanie trasy wynosi 36 godzin i upływa 7 sierpnia 2022 o godz. 19.00.

Współzawodnictwo przebiega z zachowaniem formuły „selfsupport” tzn. samowystarczalności w zakresie pokonania wyznaczonej trasy, noclegów, aprowizacji, napraw sprzętu. Zabronione jest korzystanie z pomocy zewnętrznej osób nie będących uczestnikami imprezy; dopuszcza się pomoc wzajemną pomiędzy zawodnikami.

Patronat nad zawodami objął starosta karkonoski.

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.