Jeleniogórscy kajakarze freestyle’owi Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki wrzucili już przysłowiowy piąty bieg w przygotowaniach do najważniejszej imprezy sezonu. Na przełomie czerwca i lipca najbardziej utytułowani zawodnicy staną do walki o medale i tytuły podczas Mistrzostw Świata we freestyle’u kajakowym, które odbędą się w brytyjskim, Narodowym Centrum Sportów Wodnych w Nottingham.

Zrealizowane na przełomie marca i kwietnia zgrupowanie było już drugą tegoroczną akcją szkoleniową w miejscu rozgrywania Mistrzostw Świata. Na czym tym razem koncentrowali się nasi zdobywcy Pucharu Świata?

Przede wszystkim przejazdy złożone z kilku dużych figur. Poprzednio bardziej skupialiśmy się na dobrym zapoznaniu z falą Twin Waves i rozpracowaniu jakie ewolucje można tutaj robić. Mówiąc prościej, to próbowaliśmy wszystkich figur na różne sposoby, no a teraz już zaczęliśmy się przymierzać pod konkretne plany przejazdów. Oczywiście to jeszcze nie czas, aby szlifować jeden wariant, bo ciągle jeszcze pracujemy nad kilkoma dużymi figurami, ale mamy już oboje ogólny zarys tego, co chcielibyśmy pokazać podczas Mistrzostw. Dopracowanie szczegółów będzie naszym zadaniem na kolejne zgrupowanie w tym miejscu.” – mówi Tomasz Czaplicki

Poza treningami w Twin Waves, gdzie wystartują nasi kajakarze Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki korzystali też z innych opcji treningu.

Tor kajakowy w Nottingham daje dużo możliwości treningowych. Poza wymagającym odwojem Mistrzostw Świata, jest też parę innych playspotów. Na samym początku toru słynny Inlate Gate, który daję możliwości w prostszych warunkach przećwiczyć lub powtórzyć na spokojnie technikę wykonywanie figur lub dopracowanie ich. Na przykład wyskakiwanie wyżej w powietrze przy saltach, czy szybkie wykonywanie figur jedna po drugiej. Uwielbiam tam dokańczać swoją rozgrzewkę przed zasadniczym treningiem w Twin Waves” – dodaje Zofia Tuła

Kolejnym przystankiem w drodze do Mistrzostw Świata będą treningi w Plattlingu, Grazu lub we francuskim Millau. Następnie nasi kajakarze powrócą do Nottingham.

Podobnie, jak w poprzednich sezonach oficjalnym partnerem Zofii Tuły i Tomasza Czaplickiego w drodze do Mistrzostw Świata jest Miasto Jelenia Góra, które przedłużyło współpracę z naszymi kajakarzami. Trzymamy kciuki za dobre przygotowania Zosi i Tomka. 

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.