Puchar Sudetów Super Bieg już od pewnego czasu czekał w blokach startowych, aby wreszcie ruszyć ku kolejnemu sezonowi biegania w górach. Do pełni szczęścia brakowało jedynie otwarcia zapisów na wszystkie edycje cyklu. Zgłoszenia są już możliwe, a zapisy rozpoczęły się w trakcie minionego weekendu.

Wracamy więc do biegowej rywalizacji w ramach cyklu Puchar Sudetów Super Bieg i do biegania na długim górskim dystansie (oscylującym zawsze wokół półmaratonu) i w biegach anglosaskich (przeważnie 10 – 12 km). Całość przedzielona jest startami w biegach alpejskich, gdzie dystans jest jeden. Tradycyjnie finał cyklu to klasyfikacja generalna – w kategoriach open, kategoriach wiekowych i w „drużynówce” – oczywiście na obu dystansach.

Wszystko rozpocznie się 8 maja w Polanicy – Zdroju, gdzie czeka kolejny górski Półmaraton Polanica – Zdrój oraz Dziesiątka Staropolanki. Potem spotykamy się 17 lipca w Bielawie, gdzie oprócz dwóch planowych dystansów odbywa się również kolejna edycja Ultra Sowy (bieg nie jest wliczany do cyklu), 18 sierpnia pierwszy z biegów alpejskich – Kowary – Okraj, 18 września drugi – Świeradów Run, a finał cyklu odbędzie się 1 października na trasie ze Świeradowa – Zdroju do Szklarskiej Poręby i będzie to kolejna edycja biegu Interferie Run, na której oczywiście nie zabraknie również biegu na dystansie 10 km.

Więcej na https://cykl.superbieg.pl

Jeśli ktoś już nie może się doczekać biegania z górskim akcentem w tle, może spróbować swoich sił w X Półmaratonie Jeleniogórskim, który odbędzie się 10 kwietnia – miejsca na listach startowych jeszcze są! Bieg jest co prawda uliczny, ale trasa jest mocna pofalowana, a widoki na Karkonosze jedyne w swoim rodzaju. To może być naprawdę mocny sprawdzian przed tegorocznym Super Biegiem!

Zapisy online działają pod poniższym linkiem:

https://online.datasport.pl/zapisy/sb2022/index.php

Opłaty startowe rozpoczynają się od kwoty 79 PLN i obowiązują zawsze do 14 dni przed każdym startem (bieg krótki). Za start w półmaratonie zapłacimy, analogicznie, 89 PLN. Im bliżej startu, tym drożej.

Wracają też promocyjne pakiety – za zestaw trzech dowolnych startów na krótkim dystansie zapłacimy 220 PLN, a na długim 240 PLN. Do wyboru mamy jeszcze pakiet czterech lub pięciu startów, ale żeby z każdej z tych możliwości skorzystać, wybrany pakiet musimy opłacić do 30 kwietnia!

Do końcowego wyniku zawodnika w klasyfikacji generalnej wliczać się będą cztery najlepsze starty w cyklu, a minimum wymagane przy „generalce” to trzy ukończone biegi.

Rywalizacja o zwycięstwo w Pucharze Sudetów może być naprawdę zacięta i pasjonująca – na ubiegłorocznym finale w Szklarskiej Porębie Radosław Boniec i Jacek Sobas uzbierali identyczną ilość punktów w sezonie i o ostatecznej kolejności na podium decydował wynik biegu finałowego…

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.