Tomasz Czaplicki zdobył tytuł wicemistrza świata na rozgrywanym w Nottingham championacie we freestylu kajakowym. Jeleniogórzanin osiągnął swój największy sukces w karierze.

Nasz reprezentant przegrał tylko z aktualnym mistrzem świata w tej dyscyplinie, Amerykaninem Dane Jacksonem (którego start w zawodach stał pod znakiem zapytania – Jackson przeszedł covid i czas przed zawodami spędził na kwarantannie). Trzecie miejsce zajął Anglik, Robert Crowe.

Na poszczególnych etapach zawodów sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie, ale od początku do końca czołowe role odgrywali zawodnicy, którzy w finale zajęli czołowe miejsca. Czaplicki wygrał eliminacje, ale w ćwierćfinale poszło mu nieco gorzej i zajął czwarte miejsce.

W wyścigach półfinałowych najlepiej popłynął Irlandczyk David McClure (aktualny mistrz Europy) przed Crowem, Czaplickim i Jacksonem. W finale kolejność była dokładnie odwrotna.

1. JACKSON Dane (USA) 1633.33

2. CZAPLICKI Tomasz (POL) 1501.67

3. PRICE Harry (GBR) 1390.00

Tomasz Czaplicki poprawił swój najlepszy wynik w karierze po 9 latach. Na mistrzostwach świata w 2013 r. był trzeci. Później zdobywał jeszcze Puchar Świata i medale mistrzostw Europy.

– Ten tydzień był szalony, ale w niedzielny poranek piję poranne espresso jako wicemistrz świata – skomentował swój sukces na facebooku Tomasz Czaplicki. I zapowiedział, że wystartuje na kolejnych mistrzostwach w 2025. Sukces dodaje sił, a wynik można jeszcze poprawić.

Fot. FC T. Czaplickiego

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.