Trawestując powiedzenie słynnego reżysera Alfreda Hitchcocka, festiwal powinien zaczynać się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie ma nieprzerwanie rosnąć…

Po mocnym poniedziałku drugi dzień tegorocznego , jeleniogórskiego Festiwalu ZOOM-ZBLIŻENIA, 5 października, rozpocznie się zatem od prawdziwego tajfunu, czyli od przedpremierowej projekcji nagrodzonego Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes – „Titane” w reż. Julii Ducournau. Film na ekrany kin wejdzie dopiero na początku 2022 roku, więc festiwalowa projekcja to prawdziwa gratka dla miłośników X muzy.

5.10.2021, godz. 17:00, kino LOT

To zdumiewająca, atakująca wszystkie zmysły historia. „Titane” rozsadza ekran: demolując granice gatunków, włamując się do męskich filmowych fantazji, przebijając balon naszych oczekiwań. Alexia (Agathe Rousselle), posiadaczka tytanowych płytek, złych wspomnień i niezwykle ponętnego ciała, które nie ulega korozji, nie pozwala się lubić i nie daje się nie kochać. Jej życie jest jak rajd Paryż-Dakar: rozpaczliwie walczysz o przetrwanie i nigdy nie wiesz, co będzie za zakrętem. Może baśń? Może horror? Melodramat? Feministyczna przypowieść o wewnętrznej przemianie? „Titane” to przede wszystkim opowieść o samoakceptacji i potrzebie bliskości.

Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz – to aktorski tercet, w którym aż iskrzy od emocji w prezentowanej przedpremierowo komedii Łukasza Grzegorzka – „Moje wspaniałe życie”

5.10.2021, godz. 19:15, kino LOT

Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego „Jo” prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie „wspaniałe”. Ciepły, a zarazem dowcipny i brawurowy film Grzegorzka jest historią kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy? Rozgrywający się w prowincjonalnej, malowniczej Nysie film przypomina, że prawdziwe życie nie jest gdzie indziej, tylko wszędzie tam, gdzie próbujemy być szczęśliwi na własnych warunkach. Do współpracy przy projekcie zaproszone zostały też trzy wyjątkowe muzyczne osobowości: Jaromir Nohavica, Piotr Emade Waglewski, a promującą film piosenkę „Pięć minut łez” wykonuje Ralph Kaminski.

Po projekcji organizatorzy zapraszają na spotkanie z reżyserem filmu.

Bilety i karnety już w sprzedaży

Szczegółowe informacje: www.zoomfestival.pl

Organizator: OSIEDLOWY DOM KULTURY

Więcej o festiwalu TUTAJ: https://nj24.pl/wolnosc-sztuki-sztuka-wolnosci/

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.