Hinduski koncern Samvardhana Motherson International Limited przejmuje aktywa i udziały niemieckiej spółki Dr. Schneider Group, co oznacza także przejęcie zakładów tej firmy działających w Radomierzu i Jeleniej Górze. To skutek ogłoszonej w ubiegłym roku upadłości.

Hinduska grupa to jeden ze światowych potentatów rynku automotive. Ma 300 zakładów w 41 krajach i zatrudnia ponad 160 tys. pracowników. Teraz przejmie kolejnych siedem firmy Dr. Schneidera, zlokalizowanych w Niemczech (2), Polsce (2), Hiszpanii, USA i  Chinach. Wartość transakcji, której spinanie wszystkich elementów potrwa około roku, szacowana jest na prawie 120 mln euro.  

Prezes koncernu Vivek Chaand Sehgal stwierdził – Widzimy wiele synergii i niewykorzystanego potencjału w tym biznesie, zwłaszcza po stronie badawczo-rozwojowej. Z niecierpliwością czekamy na powitanie 4500 osób na naszej drodze do naszej wizji roku 2025 i dalej – zapowiadając przejmowanie firm w sposób „niezauważalny” dla pracowników.

Przejęcie firm Dr. Schneidera przez hinduski koncert to skutek ogłoszonej jesienią ubiegłego roku upadłości niemieckiej, rodzinnej spółki po nieudanej próbie restrukturyzacji.

Fot. Fotopolska.eu

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.