Jeleniogórski Festiwal Filmowy ZOOM-ZBLIŻENIA to przede wszystkim wspaniałe spotkanie z kinem, ale nie tylko. W programie imprezy znalazły się także bardzo ciekawe wydarzenia towarzyszące.

Tegorocznemu festiwalowi przyświeca hasło WOLNOŚĆ SZTUKI. SZTUKA WOLNOŚCI. Taki tytuł nosi też debata, na którą organizatorzy zapraszają w piątek, 8 października, o godz. 17:30 do jeleniogórskiego BWA.

Czy wolność polityczna służy sztuce? Czy są granice prowokacji artystycznej? Czy zasadne bywają zarzuty do twórców, co do przekraczania granic społecznie akceptowalnych? Czy twórczość artystyczna stanowi wartość wyższą niż dobro chronione przez przepisy prawa karnego? Czy sztuka naprawdę obraża uczucia religijne? Na te i inne pytania spróbują podczas debaty odpowiedzieć:

MAGDALENA FELIS – dziennikarka, redaktorka, realizatorka i scenarzystka telewizyjna,

ZBIGNIEW LIBERA – artysta sztuk wizualnych, fotografik, reżyser, performer,

ROMAN PAWŁOWSKI – krytyk teatralny,

FRANTIŠEK KOWOLOWSKI – wykładowca na Wydziale Sztuki Uniwersytetu w Ostrawie, performer, kurator wystaw.

PAWEŁ JARODZKI – artysta sztuk wizualnych, malarz, rysownik, autor tekstów o sztuce, kurator wystaw – moderator debaty.

Dzień wcześniej, 7 października o godz. 17:30 w Otwartej Papierni przy ul. Kilińskiego 11, będzie można zobaczyć PERFORMANCE, którego twórcą jest Arti Grabowski – artysta interdyscyplinarny, zajmujący się malarstwem, rzeźbą i sztuką performance. W 2020 roku Grabowski wraz ze Zbigniewem Szumskim z Teatru Cinema i Sceną Roboczą w Poznaniu zrealizował spektakl „Warunki zabudowy“.

Performance, jako dziedzina sztuki, która bada najróżniejsze granice i szuka wielu nowych form ekspresji świetnie wpisuje się w temat przewodni festiwalu. Będzie również okazja, by porozmawiać z artystą. Spotkanie z Artim Grabowskim poprowadzi Paweł Jarodzki.

Na oba wydarzenia wstęp wolny.

Bilety i karnety na projekcje filmowe i Galę Festiwalową z koncertem Adama Makowicza już w sprzedaży!

Szczegółowe informacje: www.zoomfestival.pl

Organizator: OSIEDLOWY DOM KULTUR

Więcej o festiwalu TUTAJ: https://nj24.pl/wolnosc-sztuki-sztuka-wolnosci/

(redd)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.