Koncert legendy jazzu, mistrza improwizacji i wybitnego pianisty – Adama Makowicza uświetni sobotnią galę finałową tegorocznego 24. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM – ZBLIŻENIA, który od 4 do 10 października trwać będzie w Jeleniej Górze. Występ muzycznej gwiazdy wieczoru poprzedzi uroczyste wręczenie nagród laureatom festiwalowych konkursów filmowych.

09.10.2021 godz. 19:00 Teatr im. Cypriana Kamila Norwida

Adam Makowicz przez wiele latswoją muzyką uświetniał legendarne warszawskie festiwale Jazz Jamboree. Od połowy lat 70. coraz częściej grywał koncerty solowe, zyskując sławę i uznanie wśród melomanów w Polsce i na świecie. W 1977 r. z rekomendacji Benny Goodmana i Willisa Conovera legendarny producent John Hammond zaprosił go na tournee w USA. W tym czasie Makowicz nagrał solową płytę dla CBS Columbia zatytułowaną „Adam”. W 1978 r. wyjechał do USA po raz drugi. Otworzyły się przed nim legendarne świątynie muzyki – nowojorska Carnegie Hall i klub Cookery w Greenwich Village. Występując w USA Makowicz dzielił scenę z największymi i najwspanialszymi muzykami, między innymi z Benny Goodmanem czy Herbie Hancockiem, grał w najważniejszych salach koncertowych na świecie. Bardzo wysoko został oceniony przez recenzentów jego występ w duecie z Leszkiem Możdżerem w Carnegie Hall we wrześniu 2004 roku. Koncert – „pojedynek” między mistrzem weteranem i wschodzącą gwiazdą jazzu, został utrwalony na płytach CD i DVD. Nagranie to zostało uhonorowane „Platynową Płytą” przez wytwornię EMI Music.

W niezwykle szerokim repertuarze Adam Makowicz posiada utwory G. Gershwina, I. Berlina, J. Kerna, C. Portera i wielu innych kompozytorów amerykańskich. Poza utworami czysto jazzowymi gra także klasykę, szczególnie Chopina, którego czuje „po jazzowemu” jak nikt inny. Jest autorem kompozycji na zespoły kameralne, ponad 100 krótkich kompozycji jazzowych, a także muzyki do filmów krótkometrażowych. W tym roku Makowicz otrzymał nagrodę Złotego Fryderyka za całokształt dokonać artystycznych. Koncert w Jeleniej Górze, to prawdziwa gratka dla fanów prawdziwej muzyki.

Bilety na Galę Festiwalową dostępne w Teatrze i. C.K. Norwida oraz w ODK na Zabobrzu.

Bilety i karnety na projekcje filmowe czekają!

Szczegółowe informacje: www.zoomfestival.pl

Organizator: OSIEDLOWY DOM KULTURY

Więcej o festiwalu TUTAJ: https://nj24.pl/wolnosc-sztuki-sztuka-wolnosci/

(redd)

Napisz komentarz


Masz ciekawą sprawę? Czekam na info!

Portal

Zgłoś za pomocą formularza.